SMM - Соціальні медіа

Як очистити пам’ять телефону на iOS або Android: докладна інструкція

Коваленко Марія 

“Недостатньо місця”, що зависають додатки – з цими проблемами рано чи пізно стикається кожен користувач смартфона. Розбираємось, як швидко та ефективно звільнити пам’ять на телефоні.

Якою буває пам’ять телефону

У смартфонах є два типи пам’яті:

Оперативна пам’ять

Оперативна пам’ять (RAM, Random Access Memory) – це надшвидкий тип пам’яті, в якому зберігаються дані про відкриті зараз додатки. Чим більше у смартфона оперативної пам’яті, тим більше програм він може одночасно тримати відкритими. Це створює враження, що телефон працює швидше.

Переключення між програмами та продовження роботи з того місця, де ви зупинилися, часто називають «багатозадачністю». Якщо про телефон говорять, що він добре працює в багатозадачному режимі, це означає, що він має багато оперативної пам’яті або він добре її використовує. Якби в телефоні не було RAM, програми повністю закривалися б при перемиканні з одного на інше.

Внутрішня пам’ять

Внутрішня пам’ять (Internal Storage) – це сховище даних на смартфоні, де містяться довгострокові дані: операційна система (ОС), встановлені програми, фотографії, відео, документи та інші файли. Як правило, внутрішня пам’ять розрахована на 32, 64, 128 Гб, проте на нових iPhone вона сягає 1 Тб. Так, наприклад, 1 хвилина відео у форматі 4К займає 300 Мб пам’яті, а у форматі Full HD – приблизно 100 Мб. Середнє фото на сучасний смартфон займає приблизно 5 Мб пам’яті, тобто 1 Гб буде достатньо для зберігання 200 фотографій. Програми та ігри можуть займати до 1 Гб і більше. [1]

Якщо телефон лається на нестачу пам’яті, швидше за все, проблема у заповненій внутрішній пам’яті. Якщо програми вилітають – не вистачає оперативної.

Крім того, робота сучасних операційних систем залежить від хмарних сховищ – iCloud, Google Drive, Google Фото та інших. У цьому випадку, якщо бракує місця у хмарному сховищі, завантаження нових даних у нього і, відповідно, функціональність телефону може бути обмежена. Тоді може знадобитися докупити місце у хмарному сховищі.

Як очистити оперативну пам’ять телефону на iOS

Для цього використовуйте клавішу «Додому». Якщо модель iPhone має цю клавішу, достатньо розблокувати пристрій, затиснути кнопку “Живлення” на кілька секунд до появи слайдера “Вимкнути”, і, не відпускаючи кнопки, затиснути “Додому” на кілька секунд, а потім повернутися на головний екран. Ця процедура дозволить звільнити простір, зайнятий роботою програм у фоновому режимі.

У моделей iPhone, випущених після 2018 року, починаючи з iPhone X (за винятком моделей SE), клавіша «Додому» відсутня, тому доведеться налаштувати віртуальну кнопку. Це робиться так:

Зайдіть у «Налаштування» → «Основні» → «Універсальний доступ» → «Дотик». У цьому меню увімкніть AssistiveTouch – це дозволить вивести віртуальну кнопку на екран.Як очистити оперативну пам’ять телефону на iOS

Далі натисніть і утримуйте кнопку збільшення або зменшення гучності та бічну кнопку «Живлення», доки не з’явиться повзунок «Вимкнути», або поверніться в «Налаштування» → «Загальні» і прокрутіть вниз, до пункту «Вимкнути» Тепер натисніть на AssistiveTouch, де затисніть та утримуйте віртуальну кнопку «Додому». Через деякий час система поверне вас до пункту “Налаштування” або головного екрану – це означає, що очищення оперативної пам’яті завершено.

Завершення очищення оперативної пам’яті

Як очистити оперативну пам’ять телефону на Android

Очистити оперативну пам’ять смартфона на Android можна у різний спосіб. На відміну від iOS, версії Android можуть бути різними для різних виробників телефонів. Ми покажемо послідовність дій на прикладі смартфона Xiaomi: для пристроїв інших брендів кроки будуть аналогічними.

 1. Відкрийте екран перемикання програм за допомогою спеціальної піктограми – у випадку з Xiaomi це квадрат зліва внизу екрана.
 2. Натисніть на «хрестик» у вікні або закрийте програми вручну свайпом вліво або вправо.

Програми, що працюють в даний момент, закриються, що дозволить звільнити оперативну пам’ять.

Як очистити оперативну пам’ять телефону на Android

Як очистити внутрішню пам’ять телефону на iOS

Перш ніж вирішити, як звільнити місце в пам’яті телефону, потрібно зрозуміти, яка категорія даних займає основне місце. Це показано в розділі «Установки» → «Основне» → «Сховище iPhone». Там можна скористатися рекомендаціями самого пристрою.

Як очистити внутрішню пам’ять телефону на iOS

Завантажте або видаліть програми, які не використовуються.

У розділі «Сховище iPhone» ви знайдете список всіх завантажених додатків, ранжованих за обсягом пам’яті, що займається. Непотрібні програми можна або видалити, або завантажити — в результаті місце, яке використовується програмою, буде звільнено, але збережено його документи та дані. Іконка програми при цьому залишиться на робочому столі. Якщо програма буде потрібна, при повторному завантаженні з AppStore дані повернуться.

Там же можна налаштувати автоматичну функцію “Завантажувати не використовується”. У цьому випадку пристрій буде самостійно розпізнавати програми, що рідко використовуються, і автоматично їх завантажувати.

Завантажте або видаліть програми, які не використовуються.

Видаліть завантажену музику

Щоб видалити завантажені пісні, виберіть у списку додатків у «Сховище iPhone» розділ «Музика» та натисніть «Редагувати». Таким чином, можна видалити як усі пісні, так і пісні окремих виконавців, натиснувши на червоний значок «мінус» поруч ім’ям потрібного артиста.

Як видалити завантажену музику

Видаліть завантажені подкасти

Завантажені випуски подкастів можна видалити за аналогією з музикою: у переліку додатків у «Сховище iPhone» вибираєте розділ «Підкасти» та натискаєте «Редагувати». При натисканні на червоний значок «Мінус» поряд з назвою подкасту видалені всі випуски даного подкасту.

Як видалити завантажені подкасти

Видаліть фотографії та відео

Перш ніж видалити фото та відео з внутрішньої пам’яті телефону, не забудьте зберегти їх в іншому місці, щоб не втратити важливих спогадів. Це можна зробити кількома способами:

 • Збережіть фото та відео у хмарному сховищі

Хмарне сховище, яке iPhone використовує за умовчанням – iCloud. Щоб зберегти зображення в iCloud, зайдіть у «Параметри» → «Фото» → «Фото iCloud» і посуньте повзунок праворуч. Після того, як функція буде активована, ваші фотографії та відео автоматично вивантажаться і зберігатимуться в iCloud.

Як зберегти фото та відео у хмарному сховищі

Файли, завантажені на iCloud, перестануть займати місце на внутрішній пам’яті телефону, при цьому переглядати їх можна буде з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету, і вони, як і раніше, відображатимуться у вашій Медіатеці.

Варто пам’ятати, що при реєстрації в iCloud автоматично ви отримуєте лише 5 Гб пам’яті. Якщо ваші фото займають більше місця, доведеться придбати тарифні плани iCloud+ або скористатися іншими хмарними сервісами.

Інші хмари, такі як Google Фото або Dropbox, також надають можливості для автоматичного збереження фото та відео. У них є свої недоліки: безкоштовний об’єм сховища Dropbox – лише 2 Гб, а Google Фото – 15 Гб. При цьому останній дозволяє стискати фото, щоб їх вмістилося більше.

 • Збережіть фото та відео на комп’ютер

Фото та відео також можна завантажити на свій комп’ютер. Для імпорту фотографій на комп’ютер Mac скористайтесь кабелем USB та програмою «Фото» [3] .

Підключіть iPhone до комп’ютера за допомогою кабелю, відкрийте програму «Фото», потім виберіть iPhone з меню зліва. Якщо з’явиться відповідний запит, розблокуйте пристрій iOS за допомогою код-пароля, а потім клацніть «Довіряти», щоб відновити попередження. Далі виберіть фотографії, які потрібно імпортувати, або натисніть «Імпортувати нові об’єкти». У цьому випадку імпортуються всі файли, які ще не були завантажені у «Фото». Перш ніж від’єднати телефон від комп’ютера, обов’язково зачекайте, доки всі фотографії імпортуються.

Якщо у вас Mac, для перенесення фото та відео ви також можете скористатися AirDrop — функцією для бездротового надсилання файлів на пристрої Apple, що знаходяться поблизу. Для цього відкрийте програму «Фото» на вашому телефоні, виділіть фотографії, які хотіли б перенести на комп’ютер, натиснувши на «Вибрати» у верхньому правому куті екрана (після цього, якщо потрібно, ви можете натиснути на «вибрати все» у верхньому лівому кутку ), потім натисніть на піктограму “Поділитися”. Там ви побачите AirDrop значок. Далі у списку виявлених пристроїв виберіть свій комп’ютер Mас. Переконайтеся, що ви увімкнули Wi-Fi та Bluetooth на обох пристроях, а також, що вони знаходяться не далі, ніж на відстані 9 метрів один від одного.

Після того, як передача фото з телефону на комп’ютер завершиться, ви зможете видалити фотографії з телефону.

Для імпорту фото та відео на комп’ютер на ОС Windows вам також знадобиться USB-кабель та програма «Фотографії Windows». Встановіть або оновіть до останньої версії програму iTunes, а потім підключіть смартфон до комп’ютера за допомогою USB. Розблокуйте пристрій за допомогою код-пароля, а потім, якщо з’явиться попередження «Довірити цьому комп’ютеру?». натисніть кнопку «Довіряти», щоб продовжити. Далі зайдіть у програму «Фото» на комп’ютері, виберіть «Імпорт» → З пристрою USB, а потім виберіть, які файли ви хочете зберегти та куди.

Розділ «Інше»

Багато користувачів також помічають, що велику частку пам’яті телефону займають не фото та відео чи ігри, а загадковий розділ «Інше». Ця категорія в пристроях на iOS включає дані на внутрішній пам’яті, що не відповідають жодній з восьми стандартних категорій файлів: «Додатки», «Музика», «Фільми», «Телешоу», «Підкасти», «Книги», «Фотографії » та «Інформація». «Інше» включає кеш (тобто файли, які зберігаються в пам’яті пристрою для прискорення обробки запитів) браузера Safari, кеш пошти, листи та вкладення, список для читання в браузері, резервні копії в iTunes, дані з ігор, збережені файли, історія дзвінків, нотатки, голосові повідомлення.

Видалити “Інше” на iPhone одним рухом не вийде: доведеться або скористатися сторонніми додатками, або видаляти дані вручну. Для цього зробіть таке:

По-перше, очистіть кеш браузера Safari. Для цього зайдіть в “Налаштування” Safari → “Додатки” → “Дані сайтів” → “Видалити всі дані”. Пам’ятайте, що у цьому випадку всі активні сесії закриються.

Як очистити кеш браузера Safari

Аналогічно можна очистити кеш в інших програмах.

Потім перевстановіть програми або оновіть їх до новітніх версій. Це допоможе оптимізувати їхню вагу.

Нарешті, видаліть прикріплені файли з повідомлень та листів у програмі Пошта. Для цього зайдіть у «Налаштування» → «Основне» → «Сховище iPhone» → «Повідомлення». Там увімкніть автовидалення старих розмов і вручну очистіть великі вкладення у відповідному меню. У додатку «Пошта» листи доведеться видалити вручну. Для зручності зробіть ранжування за розміром листа.

Як очистити пам’ять, яку займають повідомлення

Як очистити внутрішню пам’ять телефону на Android

Смартфони на базі Android дають користувачеві набагато більше гнучкості для роботи з даними, що зберігаються, ніж смартфони на iOS. Але це несе додаткові ризики: необережне поводження може призвести до втрати даних або порушення роботи системи. Нижче наведено безпечні способи очищення пам’яті на Android.

Визначте, що займає найбільше місця

Перш за все, для того, щоб очистити внутрішню пам’ять телефону на Android, зайдіть у «Параметри» → «Про телефон» → «Сховище». Там будуть показані категорії даних, які посідають місце в пам’яті телефону. Як правило, зараз у користувачів основний обсяг сховища займають фото та відео, програми та ігри.

Визначте, що займає найбільше місця

Перемістіть фото та відео на хмару

ОС Android дозволяє автоматично зберігати у хмарі фотографії та відео. Щоб настроїти це, зайдіть у програму «Фото», потім у ваш обліковий запис у Google Фото, потім у розділ «Завантаження фотографій». Там у верхньому правому кутку за трьома точками ви побачите «Налаштування автозавантаження». Переконайтеся, що повзунок «Автозавантаження та синхронізація» увімкнено.

Якість файлів, що завантажуються, можна вибрати у відповідному меню в тому ж розділі: більш висока якість дозволить зберегти медіафайли в незмінному вигляді, що корисно, якщо ви плануєте в майбутньому друк фото, в той час як стиснення дозволить вмістити більше фото в хмарі.

Як перемістити фото та відео в хмару

Після синхронізації ви зможете використовувати функцію «Звільнити місце», яка знаходиться в налаштуваннях облікового запису в програмі «Фото», щоб видалити збережені у хмарі фото та відео з внутрішньої пам’яті телефону. Знайти медіафайли ви завжди зможете у програмі Google Фото.

Звільнити місце на пристрої

Видаліть програми та ігри, що не використовуються.

У розділі «Сховища» → «Додатки та дані» можна знайти програми та ігри, які займають найбільше місця в пам’яті смартфона. Зайшовши в конкретну програму, можна очистити кеш (тимчасові дані для прискорення роботи) та інші некритичні дані програми або видалити її повністю.

Як видалити програми та ігри, що не використовуються.

Очистіть кеш та дані програм за допомогою вбудованих та завантажуваних програм

На смартфонах на базі Android більшу частину роботи з очищення телефону від «сміття» за вас можуть виконати вбудовані та завантажені програми.

 • Вбудовані засоби очищення

У налаштуваннях сховища можна зайти у вбудований засіб очищення пам’яті – для цього у сховищі натисніть на кнопку «Очистити». Відкриється програма, яка дозволить вам налаштувати параметри очищення. Коли ви готові, натисніть кнопку «Очистити». Ви будете здивовані, як багато на вашому пристрої накопичилося сміття. Ця ж функція, до речі, заразом очистить і оперативну пам’ять смартфона.

Очищення телефону за допомогою вбудованих засобів

Якщо місця все одно не вистачає, можна скористатися опцією «Глибоке очищення», яка знаходиться на тому ж таки екрані трохи нижче. З її допомогою можна видалити дублікати фото з галереї, знімки екрана, непотрібні та рідко використовувані програми, файли даних та інше. При цьому важливі вам дані вдасться зберегти, нічого не видаляючи.

Глибоке очищення

 • Зовнішні засоби очищення

Крім вбудованих засобів очищення смартфона на Android, ви можете скористатися також зовнішніми, завантаживши їх із Google Play. Наприклад, ці функції виконують CCleaner і OneBooster – у кожного з них понад 100 млн. завантажень.

Програми для очищення телефону

Перенесіть частину даних на зовнішню картку пам’яті

Також у смартфони Android, на відміну від телефонів Apple, можна встановити додаткову картку пам’яті – SD-карту, розширивши таким чином доступне місце. Якщо ви встановили SD-карту для розширення внутрішньої пам’яті, то в налаштуваннях «Сховища» ви можете вибрати, які категорії даних автоматично зберігатимуться на картці пам’яті. Для цього зайдіть у Налаштування сховища, виберіть тип даних і встановіть Зовнішній накопичувач, щоб ви могли розвантажити внутрішню пам’ять телефону.

Як перенести дані на зовнішній накопичувач

Як очистити внутрішню пам’ять телефону на Android через комп’ютер

Ще одна важлива особливість смартфонів на Android – розширені можливості керування пам’яттю через комп’ютер.

При підключенні до комп’ютера вам буде запропоновано вибрати режим роботи: передачу файлів або передачу фото. Другий дасть вам доступ до фотографій на внутрішньому накопичувачі, тоді як перший дозволить отримати повний доступ до файлової системи. Там ви зможете знайти та скопіювати на комп’ютер потрібні вам категорії даних за відповідними папками:

 • Audiobooks – аудіокниги;
 • Download – завантаження;
 • DCIM і Pictures – фото та картинки;
 • Music – музика.

Вікно вибору режиму US

Режим передачі файлів

«Інше» на Android

У розділ «Інше» смартфонів на Android потрапляють дані додатків, невдалі бекапи (резервні копії даних для відновлення у разі втрати оригінальних даних), тимчасові файли та кеш. Ці дані добре чистяться за допомогою внутрішнього засобу очищення. Видаляти їх вручну не варто: є ризик перешкодити роботі важливих програм.

Як використовувати пам’ять телефону раціонально?

 • Слухайте музику через стрімінгові послуги, не зберігаючи треки в пам’ять телефону

Підписка на стрімінгові сервіси типу Apple Music та «Яндекс.Музики» дозволить отримати доступ до великої кількості треків, не завантажуючи та не зберігаючи їх на згадку про телефон. Щоправда, для прослуховування знадобиться доступ до Wi-Fi або мобільного Інтернету.

 • Налаштуйте автоматичне збереження фото та відео у хмару та не зберігайте копії фотографій

Заведіть звичку регулярно чистити однотипні фотографії вручну або за допомогою програм для очищення та настройте автоматичний імпорт медіафайлів у сховище хмар. Якщо у вас iPhone, то при зйомці в HDR – режимі покращеної якості зображення – він запропонує вам зберігати також оригінал фото. Вимкніть цю функцію, якщо хочете заощадити місце.

 • Видаляйте збережені карти після подорожей

Більшість картографічних програм дозволяють зберігати карти для подальшого офлайнового доступу, що зручно у подорожах, особливо закордонних. Однак такі карти займають багато місця в пам’яті телефону, тому намагайтеся не забувати видаляти збережені картки після подорожі.

 • Скасуйте автоматичне збереження фото та відео з месенджерів

Месенджери типу WhatsApp та Viber за замовчуванням зберігають у галерею телефону фото та відео, які вам надсилають інші користувачі. Вимкніть цю функцію в налаштуваннях, щоб зберегти місце на внутрішній пам’яті смартфона.

Чи потрібно нашим телефонам більше пам’яті

Незважаючи на те, що сьогодні можна купити телефон з об’ємом внутрішньої пам’яті до 1 Тб , подумайте, наскільки вам це необхідно з урахуванням ваших потреб. Зберігати всі дані виключно в пам’яті телефону небезпечно: при поломці або втраті пристрою ви ризикуєте втратити всі файли. Купити місце на хмарі надійніше, і, крім того, це дозволить отримувати доступ до ваших даних з усіх пристроїв, підключених до Інтернету. Крім того, смартфон з великим обсягом пам’яті коштуватиме вам дорожче.

У середньому, за даними консалтингової компанії Counterpoint, смартфони на Android мають майже 100 Гб внутрішньої пам’яті, а смартфони на iOS – 140 Гб. 

Але спроби заощадити на пам’яті можуть загрожувати тим, що вбудовані програми і сама операційна система працюватимуть зі збоями. Тому підходьте до вибору розуму і адекватно оцінюйте ваші потреби.

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment