Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як зняти та викласти відео в Instagram Reels: повне керівництво

Коваленко Марія 

Instagram запустив в Україні формат коротких відео – Reels. Це зразковий аналог Тік-Ток, лише на базі Інсти. Якщо у вас у програмі немає Рілс, спробуйте його оновити або перевстановити.

Розбираємось, як працює Reels, як записати та викласти коротке відео, як додати музику та налаштувати обкладинку.

Що таке Instagram Reels та як вони працюють

Instagram Reels – це короткі ролики довжиною до 15, 30 або 60 секунд зі звуковим супроводом.

Кнопка Reels зараз стала головною кнопкою в додатку. При натисканні на неї відкривається стрічка коротких роликів, де відео підбирає алгоритм Інстаграм . Переміщатися між роликами можна свайпом вгору та вниз.

Що таке Instagram Reels

Також будь-якому ролику можна поставити лайк, написати коментар, зробити його репост у Директ або сторіс.

Важливо : Якщо підписуєтеся на людину в Reels, то ви будете бачити не тільки його короткі ролики, але і пости, а також сторіс.

Крім того, розділ Reels з’явиться і в профілі користувача, якщо опубліковано хоча б один короткий ролик.

Вкладка Рілс у профілі

Далі розглянемо процес створення Reels покроково.

Як зняти та викласти відео Reels в Instagram: покрокова інструкція

Отже, щоб зробити Instagram Reels слідуйте підказкам на відео:

Крок 1 Відкрийте програму на мобільному пристрої та на головній сторінці або на сторінці профілю натисніть на плюс у правому верхньому кутку. На плашці виберіть «Відео Reels».

Як зробити і викласти відео Reels у Instagram

Крок 2 Далі є кілька варіантів створення ролика:

  • записати відео;
  • додати раніше створене відео;
  • завантажити кілька фото, з яких буде згенеровано ролик.

Для запису відео натискаємо кнопку посередині екрана та відпускаємо. Для додавання готового відео чи фото відкриваємо галерею.

Важливо : не перезаливайте ролики з Тік-Ток, особливо якщо на них є водяний знак, такі відео песимізуватимуться алгоритмом Інстаграм і отримають менший охоплення.

Крок 3 Окремо для створення відео за допомогою камери Reels. Тут є багато опцій.

3. 1. Аудіо . Натиснувши на іконку у вигляді ноти, можна вибрати музику, під яку ви зніматимете ролик.

Як додати музику до Reels

Є треки, які зараз у тренді, рекомендовані пісні, а також композиції за категоріями.

Актуальні треки для Рілс

Також після вибору музики потрібно задати фрагмент треку, який буде використовуватися у відео. Це можна зробити нижче на звуковій доріжці, просто затискаємо та перетягуємо елемент по центру екрану.

Фрагмент пісні

Як підказка, у центрі екрана показуються слова пісні.

3. 2. Довжина Reels . Наступна іконка — цифра, вписана в коло. Натискаючи на неї, можна змінювати довжину ролика: 15, 30 або 60 секунд.

Як змінити довжину ролика в Reels

3. 3. Швидкість . Далі цифра і поруч знак множення. Натискаючи на нього, ви задаєте швидкість відтворення готового ролика. Його можна, як уповільнити – це значення: 3х і 5х, так і прискорити – 2х, 3х і 4х. Нормальна швидкість відтворення 1х.

Як міняти швидкість Рілз

3. 4. Ефекти . Тут можна вибрати та використовувати будь-які маски та ефекти, як для сторіс.

Ефекти для Рілз як у сторіс

3. 5. Ретуш . Іконка у вигляді чарівної палички – при включенні цієї опції відео буде одразу відретушовано.

3. 6. Таймер . Значок у вигляді годинника. Це опція на випадок, якщо ви не маєте особистого оператора. Настроювання часу таймера — скільки вам потрібно, щоб відійти від телефону і приготуватися до запису. На екрані буде вестись зворотний відлік перед початком зйомки.

Як налаштувати таймер для запису Рілс

3. 7. Вирівнювання . Значок у вигляді двох квадратів. Ця функція потрібна, якщо ви хочете зробити відео з декількох відео. Наочний приклад це відео зі зміною образу. Записуєте перше відео, а потім, щоб вирівняти камеру та об’єкти в кадрі, використовуєте цю функцію.

З цим розібралися і вважатиме, що ваше відео вже готове.

Крок 4 . На екрані, де ми створювали ролика, праворуч знизу натискаємо «Перегляд».

Передпроглядання reels

Відкривається перегляд нашого відео та з’являється панель інструментів зверху. На ній ми можемо поміняти музику – значок мелодії, додати закадровий голос – значок мікрофона.

Редактор reels

Також, тут можна зберегти ролик на пристрій, додати стікери, малюнок або текст, як у добре всім знайомому редакторі сторис.

Якщо ви додаєте текст або наклейку, ви можете вибрати час появи. Для цього затисніть його, з’явиться додаткова панель, на якій потрібно вказати, у який час з’явиться елемент і натисніть “Прикріпити”.

Як прикріпити стікер або текст до відео

Крок 5 На завершення тиснемо “Поділитися”.

Як опублікувати reels

Відкриється вікно публікації. Тут потрібно зробити опис відео, налаштувати обкладинку та вибрати параметри публікації.

5.1. Опис Максимальна довжина – 2108 символів. Можна використовувати хештеги, згадки та емодзі.

Що писати в описі відео в Reels

5.2. Обкладинка Натискаємо на відео поруч із описом. Відкриється вікно вибору обкладинки. Як обкладинку можна вибрати будь-який кадр із відео, або завантажити картинку з галереї. Обкладинку краще підготувати заздалегідь і робити все у єдиному стилі.

Як зробити обкладинку для Рілз

5.3. Опції публікації. Нижче необхідно вибрати, публікувати ролик в основній стрічці, як пост ( якщо відключити, то ваше відео не буде показуватися вашим передплатникам ).

Параметри публікації

Якщо ви бажаєте опублікувати відео Reels в основній стрічці, необхідно буде вибрати фрагмент обкладинки, який відображатиметься у стрічці. Кнопка “Обрізати фото профілю”

Тут же можна відзначити людей на самому відео – кнопка “Відзначити людей”, а також вказати спонсора публікації у розширених налаштуваннях.

Щоб опублікувати підсумковий варіант, тиснемо “Поділитися” внизу екрана і ваш ролик іде у стрічку Reels!

Як дізнатися, скільки людей подивилося ролик?

Щоб дізнатися про охоплення вашого відео, тиснемо три точки внизу і вибираємо «Статистика».

Статистика відео в Рілс

Тут можна переглянути охоплення, кількість переглядів, а також всі взаємодії з вашим відео.

Висновок

На старті цієї функції в Україні її можна і потрібно використовувати всім без винятку! Поки що в Instagram Reels не перейшла частина з блогерів з Тік-Ток, і не з’явилися свої зірочки – конкуренція за користувача буде порівняно невеликою. Тому варто ловити момент та набирати аудиторію.

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment