Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як зробити красивий текст для Інстаграм: +16 прикладів оформлення тексту в постах

Коваленко Марія 

Навіщо морочитися з оформленням тексту в Інстаграм? Адже можна просто робити гарні фото. Якщо ви ведете комерційний обліковий запис, і ваша мета – залучення клієнтів та продажу, то одними фотографіями не обійтися.

Красиво оформлений текст легко читається, привертає увагу, розкриває суть фото, викликає інтерес. Текст може спонукати передплатників підписатися на аккаунт, зробити покупку, розповісти про вас та ваш бізнес знайомим або, як мінімум, проявляти активність у профілі.

У статті ми дамо поради, як краще оформити текст під фото в Інстаграм, щоб він працював на вас та допомагав залучати клієнтів.

Секрети оформлення тексту в Інстаграм

Наводимо кілька порад, які дозволять гарно оформити текст в Інстаграмі.

1. Поділіть текст на абзаци

Не пишіть полотно тексту, розділіть його на абзаци, тому набагато легше сприймати інформацію.

Секрети оформлення тексту в Інстаграм

Якщо ліньки редагувати текст вручну, можна скористатися Telegram-ботом Text4InstaBot . Знаходимо та відкриваємо бота в месенджері, натискаємо «Запустити».

Як зробити абзаци в Інстаграм

Текст повинен бути заздалегідь розділений на звичайні абзаци, тоді бот зможе розділити їх на «невидимі» абзаци, які коректно відображатимуться в Інстаграм (якщо просто кинути текст навіть з абзацами в Інсту, все одно вийде полотно). Якщо цього не зробити, то від бота вискочить попередження. Візуально готові тексти не відрізняються, але потрібно скопіювати саме той, який надіслав бот.

Як розділити текст на абзаци у пості Інстаграм

Крім розподілу тексту на абзаци бот вміє вирівнювати його центром, підкреслювати і закреслювати слова. Ще можна використовувати будь-який сервіс відкладеного постінгу для інстаграм , де є оформлення тексту.

Якщо немає бажання витрачати час на бот або послуги, є варіант для лінивих – розділити абзаци крапками.

Розділити текст крапками в Інстаграм

2. Торкайтеся 1 теми під 1 фото

Не намагайтеся запхати в один пост усі переваги вашого товару, візьміть якусь вузьку тему та присвятіть їй конкретну посаду. Наприклад, ви провели захід, випустили новинку, готуйтеся до конкурсу – для кожної теми напишіть свій текст.

Як красиво оформити текст в Інстаграм

У самій структурі теж має бути логіка:

 • Вступ;
 • суть посту;
 • заклик до дії.

3. Використовуйте емодзі

Емодзі допомагають упорядкувати текст та викликати певні емоції у читачів. Та й просто роблять текст яскравим. Але використовуйте смайли акуратно і у справі – емодзі, наторкані у різних частинах тексту без логіки та сенсу, навпаки, дратують. Як і занадто велика їх кількість – піст рясніє яскравими фарбами, через що стає складно сприймати сам текст.

Приклад хорошого використання емодзі в тексті :

Емодзі для оформлення тексту

Приклад невдалого використання емодзі в тексті :

Не робіть так!

4. Робіть списки у постах, використовуйте пункти

Для добірок, перерахування кроків або питань добре використовувати емодзи у вигляді піктограм списку або пунктів з числами. Як на цій картинці:

Як зробити список у пості в Інстаграм

З ними навіть великий текст читається легко і можна відзначити для себе найважливіші моменти.

5. Правильно використовуйте хештеги

Ми вже неодноразово писали, що полотно з хештегів більше не працює – вони можуть бути розцінені алгоритмами Інстаграм, як переспам і візуально виглядають некрасиво. Крім того, надто довгий список хештегів відволікає увагу від самого тексту. Виберіть 3-5 найважливіших тегу для посту.

Оформлення постів в Інстаграм

6. Використовуйте заклики до дії

Це не означає заклик щось купити у вас, це може бути фраза чи питання, яке спровокує обговорення у коментарях. Активність у коментарях вплине на охоплення та просування облікового запису в цілому. В Інстаграм-текстах заклик до дії пишіть наприкінці посту.

Заклик до дії в Інстаграм

Якщо ж ви закликаєте передплатників перейти на сайт або написати вам у месенджери, тоді надсилайте їхній профіль, де є всі ці контакти. Або зробіть мультипосилання .

7. Використовуйте заголовки

За замовчуванням Інстаграм не має функції заголовків та підзаголовків. Заголовок можна візуально виділити за допомогою капслока, смайликів, рис, символів. Заголовок допоможе позначити тему посту та привернути увагу.

Як зробити заголовок для поста в Інстаграм

Також можна оформити заголовок у вигляді напису на фото .

8. Додайте текст до каруселя

Іноді тексти виходять дуже великими і хочеться ділити їх у кілька постів. А кількість символів у пості Інстаграм, як ви знаєте, обмежена – 2200 знаків з урахуванням пробілів.

Якщо хочеться закінчити свою думку, а текст вже не міститься, можна розмістити його у вигляді фотографій, що йдуть за основним фото. Наприкінці посту залишайте заклик «Читайте продовження у каруселі».

Як додати текст до каруселя в Інстаграм

9. Закреслений текст в Інстаграм

Періодично можна викладати пости із закресленим текстом, щоб показати двояке ставлення до чогось або залишити в тексті недомовленість. Така функція є у Телеграм-боті Text4InstaBot та додатку Spectrox.

Як зробити закреслений текст в Інстаграм

Як зробити закреслений текст в Інстаграм за допомогою робота Text4InstaBot :

Запускаємо бота та кидаємо туди текст. Закреслені слова мають бути відокремлені з двох сторін трьома дефісами, ось так: «Пишіть тексти, начебто спілкуєтеся — не з клієнтами, а з друзями». Потім готовий текст копіюємо та вставляємо в пост.

Закреслений текст в Інстаграм

Як зробити закреслений текст у Spectrox :

На сайті всього 2 вікна. У ліве вставляємо слова чи фрази, які потрібно закреслити та натискаємо >>.

Як зробити закреслений текст

Готовий шматок залишиться скопіювати та вставити в піст.

10. Згадка профілю у тексті

У тексті Інстаграм поста не можна залишити посилання на сайт, але можна залишити посилання на профіль. Ви можете завести окремий рекламний обліковий запис або кілька облікових записів з потрібними посиланнями в шапці профілю. І перенаправляти передплатників туди за допомогою згадки профілю в текст – @другийакк. При цьому не доведеться чіпати основний обліковий запис.

Згадка профілю у тексті

Згадування профілів у пості більше використовують для реклами чужих акаунтів, але не варто недооцінювати потенціал цієї функції щодо розкрутки власних.

11. Контакти наприкінці посту

Можна залишити свої контакти у тексті посту, тоді людям доведеться шукати в профілі. Але цей варіант підходить не всім.

Оформлення контактів у пості

12. Хештег у тексті

Пару хештегів можна заховати в тіло посту як частину пропозиції. Вони добре сприймаються читачами, у своїй виконують головну функцію.

Хештегі у тексті

Поради щодо оформлення текстів у сторіс

У сторіс за умовчанням дуже слабкий редактор тексту. Мабуть, оскільки ця функція спочатку замислювалася створення відео контенту, тобто. багато тексту там просто ні до чого. Що можна зробити:

 1. Використовуйте текстові стікери . Так, це не унікально, але стікери, як і раніше, привертають увагу. Слідкуйте за виходом нових і одразу використовуйте їх у сторіс.
  Оформлення тексту на сторінку Інстаграм
 2. Використовуйте кольорове редагування . Наприклад, перейдіть до найважливішого слова в тексті.
  Кольоровий текст у сторісДо речі, можна використовувати не лише запропоновані кольори, але й самому вибрати потрібний відтінок на панелі. Для цього потрібно стиснути конкретний колір.
 3. Зробіть 3D текст . У сторіс немає функції, що дозволяє зробити об’ємний текст, доведеться піти на хитрість. Напишіть слово та зробіть заливку кольором, наприклад, чорним. Потім напишіть слово ще раз і зробіть заливку вже іншим кольором. Зробіть накладання одного слова на інше, але з невеликим зсувом, щоб було схоже на 3D ефект.
  3D текст в Інстаграм
 4. Додайте фон для тексту . Для цього потрібно натиснути кнопку А в лівому верхньому кутку.
  Додати фон для тексту

Якщо стандартних налаштувань тексту у сторіс вам не вистачає, можна скористатися конструкторами постів для соцмереж – наприклад, Canva та Crello. Або купити готові шаблони для Photoshop, After Effects та Premiere Pro та налаштувати їх на свій смак.

Висновок

Красиво оформлені тексти в Інстаграм привертають увагу передплатників та підвищують залученість. Окрім оформлення текстів у тілі посту, можна також додати текст на саму фотографію або у сторіс за допомогою сторонніх сервісів.

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment