SMM - Соціальні медіа Youtube блог

Як зробити стрім на YouTube: програми, розкрутка, налаштування, запуск

Коваленко Марія 

Останнім часом багато користувачів замість перегляду ТБ, віддають перевагу YouTube. На YouTube можна стежити за новинами, дивитися фільми, серіали та прямі трансляції (стріми). Можна навіть купити підписку та позбутися надокучливої ​​реклами. Але ми сьогодні поговоримо саме про прямі трансляції та розповімо, як зробити стрім на YouTube. Які програми використовувати, як правильно налаштувати та запустити стрім. А також залучити глядачів.

Що таке стрім на YouTube

Стрім на YouTube – це пряма відеотрансляція. Щоб розуміти, що таке стрім, порівняйте його із прямою трансляцією футбольного матчу. Принцип той самий, тільки замість футболу ви самі.

Основні види стримів :

 • відповіді на запитання: що прийшли раніше або в режимі чату, де передплатники можуть поставити запитання, що цікавлять;
 • розпакування, огляди товарів;
 • проведення розіграшів;
 • трансляція ігор із коментарями.

Метою стриму найчастіше є додатковий заробіток. Є кнопка ” Донат “, натискаючи на яку передплатники можуть надіслати бажану суму грошей.

Програми та сервіси для стрімінгу на YouTube

Якщо ви вирішили стримати на Ютубі, то необхідно завантажити та встановити спеціальну програму. Нижче опишемо найпопулярніші програми для цього:

 1. OBS Studio . Це найпопулярніша програма, якою користується більшість стримерів. Вона відрізняється своєю простою, зрозумілою інтерфейсом, вбудованою кнопкою «Донат» . Цей софт відноситься до безкоштовних, завантажити його можна на офіційному сайті.
 2. XSplit Broadcaster . Головна особливість софту в тому, що можна вести одночасно кілька стримувань, наприклад, на Ютубі та Твічі. Для користування цією програмою потрібно купити ліцензію, максимальна вартість якої 15 000 рублів, навряд чи стример-початківець може дозволити собі таку суму. Якщо ви хочете скуштувати сервіс, можна в тестовому режимі провести трансляцію безкоштовно.
 3. FFsplit . Програма має досить розгорнутий функціонал, але користувачі зазначають, що інтерфейс є незрозумілим. Софт видає відео тільки в єдиному форматі – FLV, установка програми займає багато часу і інсталятор не перекладено російською мовою – це основні недоліки.

Створення та проведення стріму на Ютубі на Obs

Для того, щоб запустити стрім на Ютубі використовуємо безкоштовну програму – Obs. Без неї запустити трансляцію не вдасться. Obs допоможе виключити лагання та інші неприємності, зберігає відео у кількох форматах: МР4, MKV, FLV та MOV.

Щоб завантажити програму, потрібно зайти на офіційний сайт – obsproject.com. Вибрати потрібну версію для своєї операційної системи і встановити.

Як налаштувати стрім

Для того щоб налаштувати і запустити стрім потрібно перевірити в налаштуваннях каналу, чи це вам доступно. Обов’язкові вимоги:

 • понад 1000 передплатників;
 • підтверджений номер телефону;
 • відсутність порушень.

Останній пункт можна перевірити, перейшовши у творчу студію каналу, натиснувши клавішу «Статус та функції».

Створення та проведення стриму на Ютубі на Obs

Якщо всі ці правила виконані, необхідно зайнятися налаштуваннями. Для цього необхідно дозволити запускати трансляції на вашому каналі. Виконайте такий порядок дій:

 1. Активуйте параметр “Прямі трансляції” , зайшовши в той же розділ, де ви перевіряли, чи не порушує канал принципи спільноти.
  Як налаштувати стриму
 2. Після цього необхідно натиснути на піктограму відеокамери та вибрати “Почати трансляцію” .
  Програми та сервіси для стрімінгу на YouTube
 3. Потім перед вами відкриється налаштування трансляції. У самому верху ви можете прописати її назву, вибрати доступ: відкритий, обмежений, за посиланням. Не обов’язково запускати трансляцію відразу ж, ви можете вибрати дату та час у календарі. У розширених налаштуваннях можна увімкнути або вимкнути коментарі, обмеження за віком.
  Параметри стриму

Щоб трансляція на лагала, краще вибрати такі характеристики: 720 p і 1000 – 4000 Кбіт/с. Після цього необхідно перейти у вкладку « Прямі трансляції » , клацнути по кнопці « Почати ефір » , перегорнути в самий низ сторінки і скопіювати ключ трансляції, який стане в нагоді при запуску Obs.

Ключ OBS

На цьому налаштування на Youtube завершені, час перейти до запуску стріму за допомогою Obs.

Як запустити прямий ефір на YouTube

Щоб запустити стрім, необхідно відкрити програму OBS. Після цього слідуйте наступній інструкції:

 1. Перейдіть в меню «Файл», клацніть на клавіші «Налаштування» і натисніть «Речування», введіть ключ потоку, виберіть сервіс YouTube, у графі «Сервер» натисніть Primary .
  Налаштування Obs для ютубу
 2. Клацніть по кнопці «Вихід». Тут потрібно налаштувати бітрейт, залежно від потужності вашого комп’ютера, аудіо доріжку та кодувальника.
  Як запустити стриму
 3. Після того, як всі налаштування задані, натисніть кнопку «Запустити трансляцію».
  Запустити пряму трансляцію на Ютубі

Перед тим як запустити стрім, необхідно все перевірити та розпочати трансляцію. Якщо щось кладе, потрібно перевірити, чи правильно задані параметри.

Як вести прямий ефір

Якщо ви вирішили вести прямий ефір, то маєте знати, як це правильно робити, щоб глядачам було цікаво дивитися вас.

 1. Складіть чіткий план дій. Перед тим як вийти в прямий ефір, напишіть на аркуші паперу, про що ви хочете поговорити з глядачами. Звичайно, можуть бути несподівані питання, але від свого плану відступати не варто. Лист повинен бути підказкою, але читати по ньому кожне слово не потрібне. Глядачам не цікаво спостерігати за людиною, яка читає заготовлений сценарій без емоцій, вони швидко покинуть ваш ефір. Якщо ви ведете трансляцію вперше і нервуєте, порепетируйте перед дзеркалом свою промову.
 2. Показуйте те, що кажете . Дивитись трансляцію без зміни планів нудно, її можна лише слухати. Якщо ви ведете кулінарний блог, то показуйте етапи готування та інгредієнти, якщо розповідаєте як заробити в інтернеті, то наводьте приклад графіки та схеми, якщо оглядаєте товари, то не просто показуйте їх, а використовуйте у справі. Наприклад, якщо ви купили іграшку, покажіть, як вона працює.
 3. Забудьте про час. Починаючи пряму трансляцію, ви повинні розуміти, що вона не має чітких меж часу, адже, можливо, вам і півгодини вистачить, щоб відповісти на запитання та розповісти про все глядачам, а може і двох годин буде мало. Якщо ви розповіли тільки частину інформації, але бачите, що аудиторія не активна, то настав час закінчувати пряму трансляцію, всі інші питання ви можете висвітлити в наступних ефірах. Якщо ви розповіли все, що хотіли, а глядачі ставлять питання, не поспішайте покидати ефір, поки не відповісте на всі запитання.
 4. Зробіть колаборацію з іншими блогерами. Якщо у вас невелика аудиторія, то подумайте, як її можна залучити, ви можете на початковому етапі вести ефір із кимось ще.
 5. Спілкуйтесь зі своїми глядачами. Навіть якщо глядачі задають вам провокаційні питання, відповідайте на них, можна в жартівливій формі, але залишати думки коментаторів поза увагою не варто. Яку б тему ви не висвітлювали, говоріть з глядачами простою мовою, якщо у вашій мові є складні слова і терміни, відразу ж пояснюйте, що вони означають.
 6. Запустіть рекламу. Якщо ви ні з того, ні з цього вирішили запускати пряму трансляцію, не варто сподіватися на мільйони переглядів. І щоб зібрати хоч пару десятків глядачів, потрібно запустити рекламу та залучити користувачів.
 7. Залиште месендж . Пряма трансляція повинна закінчуватися закликом до дії — залишайте посилання на соціальні мережі, ютуб канал, пропонуйте купити товар або послугу (якщо ви щось продаєте), анонсуйте наступні випуски, щоб залучити аудиторію.

Як розкрутити стрім

Перші стріми будуть даватися вам дуже складно, особливо якщо ви починаєте шлях блогера на YouTube. Для того, щоб з’явилися глядачі, потрібно витратити сили та фінанси на просування. Найперевіренішими методами можна назвати такі:

 1. Публікація анонсу. Якщо ви вирішили запустити прямий ефір, напевно, на вашому каналі є передплатники, і найімовірніше вони будуть вашими першими глядачами. Потрібно створити інтригуючий та захоплюючий анонс. По можливості можна запустити рекламу в Google Ads .
 2. Публікація у соціальних мережах. Навіть якщо у ваших соціальних мережах мало передплатників, потрібно створити пост про стрім, хтось вирішить подивитися ваш ефір, можливо, запросить друзів. На початковому етапі роль грає кожен глядач. Також ви можете знайти майданчики, куди можна розміщувати готові ролики безкоштовно. Це можуть бути дрібні групи в ВК, форуми, тематичні сайти.
 3. Кінцеві заставки . Щоб глядачі підписувалися на канал, необхідно в кінці ролика вставляти кінцеві заставки і кнопку з підпискою.

Найголовніший спосіб просування – це регулярність, і якщо ваш перший прямий ефір подивилося 5-10 людей, не варто переживати – запустіть ще кілька ефірів, з кожним стрімом глядачі збільшуватимуться. І, звичайно, потрібно пам’ятати, що ви маєте бути цікавими глядачам, а тому заздалегідь продумайте, про що розповідати у своїх ефірах.

Стрімінг за кроками

Замість ув’язнення ще раз пройдемося по вищесказаному. Для того, щоб зробити стрім на YouTube необхідно:

 1. Вибрати та завантажити програму для стрімінгу.
 2. Налаштувати параметри у Ютубі.
 3. Налаштувати стріму у вибраній програмі.
 4. Розпочати пряму трансляцію.
 5. Проводити стрім регулярно, щоб напрацювати свою аудиторію.

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment