Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Формати відео для Instagram

Коваленко Марія 

Відеоконтент в Instagram з року в рік набирає все більшої популярності. Частково це пов’язано з можливістю отримати безкоштовні охоплення через Reels , а також найбільшою ймовірністю зачепити увагу передплатників та донести свою пропозицію. Тому так важливо знати формати для відео у стрічці (in-feed), Reels, Stories та IGTV, щоб пропорції не спотворювалися, а відео вийшло гарної якості.

СтрічкаStoriesIGTVReels
Макс.розмір4 Гб4 Гб3,6 Гб4 Гб
Макс.тривалість60 секунд15 секунд60 хвилин60 секунд
ОрієнтаціяВертикальна/ГоризонтальнаВертикальна (горизонтальну можна, але не рекомендується)Вертикальна (горизонтальну можна, але не рекомендується)Вертикальна (горизонтальну можна, але не рекомендується)
ПропорціїВертикальне 1,9:1 Горизонтальне 16:9 Квадратне 1:1Вертикальне 9:16Вертикальне 9:16Вертикальне 9:16
ФорматMP4/MOVMP4/MOVMP4MP4/MOV
Можливість просуванняТакТак, але без елементів торканняНіНі
Внутрішня статистикаТакТакТакТак
Розширена статистика у LiveDuneТакТакТакНі

Формат відео для стрічки

Якщо відео знято на телефон у вертикальному чи горизонтальному форматі, то при публікації у формі 1:1 частина відео обріжеться, потрібно це враховувати. Також важливо, як різні формати відеопоста в Instagram виглядатимуть після публікації у стрічці.

 • Під час публікації горизонтального відео користувач бачить не лише відео, а й текст публікації на одному екрані. Також горизонтальне відео вважається більш кінематографічним.
 • Квадратне відео виходить більшим і зручнішим для перегляду, займає більшу частину екрана, але текст публікації буде видно не повністю, особливо якщо це лонгрід .
Який формат відео підтримує інстаграм?

Технічні вимоги, яким має відповідати відео для публікації в основну стрічку Instagram:

 • Тривалість: 60 секунд.
 • Тип відеофайлів, що рекомендується: MP4 і MOV.
 • Співвідношення сторін: для горизонтального відео 16:9 (1920х1080 px), для вертикального 1,9:1 (600 х 315 px), для квадратного 1:1 (наприклад, 600х600 px).
 • Розмір: до 4 Гб.

Щоб додати відео до стрічки, натисніть іконку + у верхньому правому куті програми, потім виберіть «Публікація». Якщо хочете створити карусель, натисніть «Вибрати кілька», далі знайдіть відео в галереї телефону. За потреби застосуйте фільтри та додайте обкладинку, пропишіть текст до публікації, додайте місце, позначте людей та натисніть «Поділитися».

Відео формат для Stories

Stories ― це розділ Instagram для вертикальних відео. Додати горизонтальне відео теж можна, але виглядати у стрічці воно буде не найкращим чином.

Розмір відео для сторіс Інстаграм

Відео для Stories має відповідати декільком параметрам:

 • Тривалість: 15 секунд.
 • Тип відеофайлів, що рекомендується: MP4 або MOV.
 • Співвідношення сторін: 9:16 (максимум – 1080 х 1920 px).
 • Розмір: до 4 Гб.

Щоб опублікувати Stories, натисніть іконку + у верхньому правому кутку програми Instagram, виберіть «Історія» і знайдіть потрібний ролик у галереї смартфона.

Для збільшення залученості періодично використовуйте в Stories елементи гейміфікації , проводіть опитування та вікторини .
Подивіться ТОП stories за відповідями, щоб зрозуміти, які відео найбільше подобаються вашим передплатникам

Формат відео для IGTV

В IGTV можна публікувати інтерв’ю, пологи, огляди та інші довгі формати, які неможливо опублікувати в основній стрічці. 

У якому форматі завантажувати відео в Інстаграм

Відео для IGTV має відповідати параметрам:

 • Тривалість: до 60 хвилин.
 • Тип відеофайлів: MP4.
 • Співвідношення сторін: для вертикального відео 9:16, горизонтального 16:9.
 • Мінімальна роздільна здатність – 720 px.
 • Розмір: відео до 15 хвилин не більше 650 Мб; відео до 60 хвилин – не більше ніж 3,6 Гб.

Завантажити відео IGTV можна аналогічно звичайному відео для стрічки.

Формат відео для Reels

Reels – це розділ в Instagram з нескінченною стрічкою за аналогією Tik-Tok. Переваги цього формату та нюанси просування описали у статті .

У якому форматі завантажувати відео в Інстаграм

Технічні вимоги, яким має відповідати відео для Reels:

 • Тривалість: 60 секунд.
 • Тип відеофайлів: MP4 чи MOV.
 • Співвідношення сторін: 9:16 (дозвіл 1080 х 1920 px).
 • Розмір: до 4 Гб.

Щоб завантажити відео в Reels, натисніть + у правому верхньому кутку програми та виберіть «Відео Reels». Зніміть ролик на камеру або виберіть із галереї телефону (одне відео або кілька). Далі натисніть «Перегляд» ― «Далі». Додайте опис, при потребі позначте людей та додайте місце. Натисніть «Поділитись».

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment