SMM - Соціальні медіа

Як красиво оформити історію в Інстаграмі

Коваленко Марія 

Сторіс в Інстаграм – один з найпотужніших засобів природного просування облікового запису. Навіть якщо історія не додана до «Актуального» і зберігатиметься всього добу, яскраве та якісне оформлення допоможе привернути увагу, набрати перегляди та зібрати цільову аудиторію. 

Як оформляють сторіс у 2022?

Залежно від мети створення сторінки, сторіс бувають:

 • Для «розігріву» аудиторії – це новини, анонси, тощо. Добре підійдуть стікери з таймером, форми інтерактивної взаємодії тощо;
 • Для просування постів, інших сторінок – тут органічно виглядатимуть вибірки основних моментів посту;
 • Посібники – покрокові мануали, майстер-класи;
 • Сторітелінг – часто використовують популярні блогери. Показуються «закадрові» моменти життя;
 • Акції та розпродажі – для оголошення про майбутні акції. Оскільки сторіс перебувають у стрічці лише добу, такі історії у будь-якому разі привернуть увагу.

Анонс у сторіс

Є й просто розважальні сториси. У будь-якому випадку, якщо ви ставите завдання залучення аудиторії, оформлення історій потрібно приділити увагу. Нижче ми розглянемо актуальні тренди та способи оформлення сторіс 2022 року.

Якщо сторис вийшли справді вдалими чи спочатку ви хотіли закріпити у них важливу інформацію, їх треба зберегти. У цьому допоможуть хайлайтс в Інстаграмі — якщо розташувати їх у правильному порядку, це допоможе користувачам краще орієнтуватися у профілі.

Як оформити фотку для історії

Оформляємо за допомогою фільтрів сторіс

Для оформлення фото в сторіс Instagram пропонує безліч фільтрів. Проводячи пальцем по екрану вліво, можна гортати фільтри для сторіс, і вибирати відповідний.

При цьому не рекомендується зловживати відверто «вирвиокими» фільтрами. Вони, звичайно, впадають у вічі, але в 2022 році багато фільтрів вже відверто приїлися.

Ефектно виглядають і ретро-фільтри, на кшталт газетних заголовків чи старої кіноплівки.

Є також окремі програми для створення фотоколажів та обробки фото. З їх допомогою можна накладати якісні фільтри та інші художні ефекти. На цих сервісах ми докладніше зупинимося трохи далі.

Маски для фото в сторіс Інстаграм

Крім фільтрів, оформити фотку для сторіс в Інстаграм у 2022 році можна за допомогою масок. Щоб накласти маску, потрібно:

 • відкрити додавання сторис;
 • Включити фронтальну камеру, оскільки маски накладаються на обличчя;
 • Вибрати режим – маски завантажуватимуться автоматично у звичайних сторіс, «бумеранзі» та режимі «Вільні руки»;
 • Перегортаючи іконки масок, підібрати потрібну. Передперегляд доступний відразу. А якщо вибрати “Перегляд ефектів”, відкриється відразу весь каталог.

А ще в Інстаграм є спільноти, де є добірки найновіших і найкреативніших масок для фото в сторіс. Отримати нові маски можна, відвідавши обліковий запис їх автора і ставши його фолловером.

Прикрашаємо фото у сторис написами та малюнками

Хороший спосіб привернути увагу – робити написи та застосовувати розширену палітру кольорів для шрифту. Якщо затиснути будь-який колір із тих, що пропонуються за замовчуванням, відкриється розширена палітра.

Ще один лайфхак – різнокольоровий шрифт. Для цього буде потрібна невелика спритність рук: затискаємо одночасно текст і будь-який колір на палітрі, і проводимо одночасно вліво по тексту та розширеній палітрі.

До речі, шрифти можна використовувати не лише базові. Є програми для завантаження нових шрифтів та їх автовставки в Інстаграм.

А щоб зробити будь-який малюнок, можна скористатися вбудованими кистями. Інтерфейс Інстаграм дозволяє легко регулювати товщину та вибирати тип пензля.

Як оформити піст в історії

Є безліч способів красиво оформити піст у сторіс Інстаграм. Докладніше зупинимося на деяких.

 1. Активно застосовуємо стікери (наклейки). Стікери впадають у вічі, роблять оформлення живішим. До того ж, Instagram постійно додає нових стікерів буквально на всі випадки життя. Наприклад, для активного контакту з фоловерами та залучення добре підійдуть стікери «Питання» та «Опитування» (а наступну історію можна присвятити відповідям на запитання). А для розіграшів добре підійде наклейка «Зворотний відлік».
 1. Використовуємо такі формати історій як бумеранг (склейку фоторяду з кількох фото) та колаж. Ще один ефектний формат – Superzoom, коли камера автоматично наближається та віддаляється з накладенням вибраних ефектів. А ось прямий ефір оптимально використовувати з уже зібраною активною аудиторією та анонсувати ефіри заздалегідь.
 2. Користуємося обкладинками для «вічних» сторіс – при цьому необов’язково додавати їх до самої історії. Для цього потрібно затиснути іконку потрібної історії та відкрити «Редагувати актуальне/Редагувати обкладинку». Потім вибираємо зображення у галереї та зберігаємо зміни.

красиво оформити історію в інстаграм фото Тут редагується обкладинка сторіс

До речі, для залучення аудиторії сториз рекомендуємо користуватися геотегами та хештегами. Це допоможе зібрати дійсно живу релевантну ЦА, тому що шукають за тегами ті, хто зацікавлений у продукті чи послузі. А сховати хештеги можна, максимально зменшивши їх розмір та закривши стікером-гіфкою. Інший варіант – шрифт вибрати під колір тла.

Як оформити відео для сторіс

Відео в сторіс можна оформити як за допомогою вбудованого редактора, так і через сторонні програми. Але навіть базовий редактор «Інстаграм» дає багато можливостей. Наприклад, відео в історіях можна:

 • Супроводжувати субтитрами – як текст позначити основні моменти. Це допоможе швидко виділити головне та зробити відеоряд легким для сприйняття, залучити аудиторію та серед людей із проблемами зі слухом. Зрештою, яскраво оформлені субтитри – це просто красиво;

Відео із субтитрами

 • Додавати стікери, зокрема опитування та інші інтерактивні елементи. Це підвищує залучення ЦА;
 • Помістити в окреме віконце в кутку екрану – так простіше супроводжуватиме відео текстом, стікерами, просто оформити його у гарному тлі.

Відео у віконці, є й опитування передплатників

Не забуваємо і про музичний супровід. Зовсім необов’язково качати сторонні медіаплеєри. Достатньо увімкнути саундтрек на пристрої, і під час запису сторін музика запишеться автоматично. Головне – правильно відрегулювати звук, щоб він не був надто гучним.

Програми для оформлення сторіс

Для красивого оформлення історій Instagram є безліч додатків – як для створення готових сторіс, так і для обробки фото та відео. Ми зібрали добірку найпопулярніших та найкорисніших.

Story Maker

Ця програма можна безкоштовно скачати як для Андроїд, так і для iOs. У функціонал входить безліч ефектів – фільтри, розмиття фону, обрізка фото та відео, монтаж фоторяду тощо.

Музику для супроводу сторіс можна брати із вбудованої аудіобібліотеки. Є редактор тексту, і яскраві стікери. Таким чином, InShot – універсальний інструмент для оформлення сторіс.

StoryArt

Додаток для Андроїд, який дозволяє створювати дійсно красиві сторіс.

Є більш ніж 2000 готових шаблонів, всі необхідні фільтри, набори стікерів, значки для обкладинок, шрифти з унікальним дизайном, фони та багато іншого.

Програма безкоштовна, але доступ до деяких опцій платний.

StoryLab

Схожий додаток, де також можна оформити історії для Інстаграм за допомогою готових тем, шрифтів, фонів, рамок, є значки, що привертають увагу, для обкладинок сторіс.

Є функціонал для створення колажів, більше 100 фільтрів, які не можна знайти в інших програмах. Більшість шаблонів безкоштовні.

A Color Story

Програма для обробки фото. Тут можна знайти понад 400 унікальних фільтрів, 20+ безкоштовних інструментів для роботи зі знімками, нові пензлі та шрифти та навіть планування публікацій в Інстаграм.

Частина функціоналу доступна безкоштовно, але деякі шаблони і фільтри все ж таки доведеться купувати.

Quik від GoPro

Цей редактор дозволяє обробляти аудіо та відеоряд. Є більше 20 готових стилів відео з вже вбудованими ефектами та переходами, можливість обрізки музики та відео, синхронізація відеоряду зі звуковим супроводом та багато іншого.

Більшість функцій безкоштовні, програма підходить і для iOS, і для Андроїд.

Ідеї ​​для оформлення сторіс

Ми підкажемо кілька ідей для історій, які успішно зарекомендували себе в просуванні акаунтів:

 1. Ігрові сторіс – наприклад, найпростіше додати гру «Знайди відмінності» з двох схожих зображень. Не вимагає зусиль і варіант із пропозицією знайти захований предмет чи відгадку у відео. Варіанти складніше – зібрати пазл із зображень, або грати в хрестики-нуліки. У будь-якому випадку, це добрий спосіб підвищити охоплення посту.
 1. Декілька послідовних історій – добре застосовувати для відеосторіс. Інстаграм приймає відео тривалістю не більше 15 секунд, тому більший ролик буде автоматично розрізаний на частини. Позначивши послідовність частин (1/4, 2/4, тощо) ви отримаєте перегляди відразу кількох сторіс.
 2. Колекції та добірки сторис з однієї тематики. Це робиться за допомогою функціоналу Stories Highlights. Це можуть бути добірки для просування товарів і послуг, відповідей на питання, що часто ставляться, і т.д.

Значки для Stories Highlights

Це далеко не повний перелік ідей для оформлення історій. Можна експериментувати зі шрифтами, фільтрами, фонами та іншими елементами оформлення. Все залежить від фантазії та вмінь власника облікового запису.

Шаблони для оформлення історій

Шаблони для історій Інстаграм – універсальні заготовки, які дозволяють:

 • Дотримуватись єдиного оформлення сторіс, створивши унікальний стиль сторінки;
 • Значно заощадити час під час створення історій.

Єдине оформлення постів інстаграма незмінно привертає увагу. Це активно використовують багато популярних блогерів та власників бізнес-сторінок.

Приклад єдиного стилю в оформленні

Картинки для шаблонів краще підбирати релевантні тематиці сторінки. Наприклад, якщо це бізнес-аккаунт для просування товарів з категорії «нутра» (краса та здоров’я) – найкраще брати зображення, присвячені здоровому способу життя, чистій природі тощо. Універсальний варіант для всіх випадків – нейтральні абстрактні фони.

У програмах для створення сторіс можна розробляти свої унікальні шаблони, або використовувати вже готові. У мережі можна знайти і безкоштовні шаблони для інстаграм.

Висновок

Ми розглянули лише невелику частину актуальних ідей для оформлення сторінок Instagram. Навіть можливості базового редактора надають великий простір для креативного оформлення. А додатки для обробки фото та відео допоможуть зробити сторіс ще яскравішими та цікавішими.

Це, у свою чергу, допоможе ефективному просуванню облікового запису. А для зручності розкручування та ведення кількох облікових записів рекомендуємо використовувати сервіси відкладеного постінгу, де також можна знайти редактори сторіс.

Recommended Posts

Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як поділитися коментарями в Instagram Story: Покрокова інструкція

Історії в Instagram – це простий спосіб швидко поділитися оновленнями зі своїми підписниками. Протягом багатьох років до історій було додано кілька функцій, щоб підтримувати інтерес користувачів до історій. Останнім серед них є можливість ділитися коментарями в Instagram. Іноді ми вважаємо коментар смішним і хочемо поділитися ним з усіма в Instagram stories, але лише нещодавно з’явилася […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment