Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити маску в Інстаграм

Коваленко Марія 

Зробити свою маску в Інстаграмі не складно. Але важливо розуміти, як зробити її таким чином, щоб вона принесла користь і Ви не зіткнулися з непередбаченими наслідками.

Як створити маску за 10 хвилин

Розробка маски для Instagram і справді не займе багато часу. І якщо Ви не станете морочитися розробкою 3D-ефектів, після прочитання покрокової інструкції буде достатньо 10 хвилин, щоб навчитися їх робити.

Крок 1. Встановіть програму Spark Ar Studio

Для цього перейдіть за посиланням та натисніть “Завантажити” (єдина кнопка легко завантажить програму на Windows або Mac OS). Потім зареєструйтесь або увійдіть через особисту сторінку у Facebook.

Щоб зробити маску в Інстаграм самостійно, натисніть на блакитну кнопку Create project (створити проект) у нижньому правому кутку.

як зробити маску в інстаграм проекти
Створення проекту

На майбутнє: натиснувши кнопку “Open Project” (відкрити проект), можна відкрити будь-який існуючий проект і продовжити його редагування, використовуючи збережені раннє пресети (налаштування).

Крок 2. Додати трекінг обличчя

Трекінг – свого роду прототип людського обличчя, на нього приміряються всі ефекти, що накладаються, перевіряється коректність їх відображення при ворушіннях губами, вилицями і т.п.

Щоб додати “людську модель” до робочої області, натисніть “Add object” (додати об’єкт) на лівій вертикальній панелі інструментів.

як зробити маску в інстаграм трекінг
Модель особи

У вікні виберіть “Face Tracker” (трекінг обличчя) і натисніть “Insert” (вставити). З’явиться стандартний чоловік із програми.

як зробити маску в інстаграм вставка
Вставка

Тепер всі рухи (повороти голови та обличчя) фіксуватимуться програмою. Тобто, на прототипі з’являться осі координат.

як зробити маску в інстаграм прототип
Прототип

Крок 3. Увімкніть сітку

Сітка відповідає за відображення самої маски на обличчі. Щоб увімкнути її, натисніть “Add object” на лівій вертикальній панелі інструментів, виберіть “Face Mesh” (лицьова сітка) та натисніть “Insert”.

як зробити маску в інстаграм сітка
Додаємо сітку

Коли на трекінгу з’явиться шахівниця, потягніть за кольорові стрілки, щоб відрегулювати розмір майбутньої маски.

як зробити маску в інстаграм шахи
Шахова сітка

На цьому кроці можна зробити, наприклад, закритим одне око, вимкнути реагування на посмішку або поміняти місцями очі та ніс.

Ці параметри налаштовуються на верхній правій панелі інструментів за допомогою синіх галочок.

як зробити маску в інстаграм скульптор
Скульптор обличчя

Тут Ви можете “відірватися на повну” і створити щось дуже дивне, але цікаве. Подумайте, як краще зробити маску з користю для Вашого бренду.

Крок 4. Додати матеріал

Матеріал – це основа, якась підкладка, на яку кріпляться всі елементи майбутнього ефекту.

Щоб додати матеріал, клацніть на плюсик навпроти розділу Materials у правому вертикальному меню.

як зробити маску в інстаграм матеріал
Матеріал

Після цього шахова вставка повинна набути глянсового вигляду, а виноска material з’явиться в лівому меню.

як зробити маску в інстаграм глянець
Глянсова маска

Далі підключатимемо фантазію і додаватимемо потрібні параметри матеріалу під свою маску.

Крок 5. Виберіть тип матеріалу

Клацніть на “material” у лівому меню. Потім перейдіть до правої панелі. У ньому має з’явитися розділ “Shader Type” (тип матеріалу). Розкрийте список, що випадає, поруч із цим написом і виберіть потрібний тип матеріалу:

 • Flat – плоска маска;
 • Standard – стандартне глянсове покриття (використовується за умовчанням);
 • Physically-Based – легка потертість та шорсткість поверхні добре підходить для масок зі світловими ефектами;
 • Face Paint – нанесення фарби на маску. Підходить до створення ефекту макіяжу чи тату;
 • Blended – комбінація текстур і ефектів, підходить для масок типу “напівтварина-напівтварин”;
 • Retouching – згладжуваннязміна пропорцій особи (збільшити/зменшити очі, ніс, губи).
як зробити маску в інстаграм типи
Типи матеріалу

Як тільки Ви додасте потрібний матеріал, можна переходити до додавання текстури. Приготуйтеся розпаковувати валізи з картинками.

Крок 6. Нанесіть текстуру

Текстура – це те, що відображатиметься на обличчі користувача в кінцевому підсумку. Ви можете завантажити будь-які картинки, наклейки, стікери, створити новий фільтр у колекцію інсти. Але не забувайте, що текстура має відповідати типу матеріалу.

Отже, щоб додати текстуру, натисніть у лівому меню “material”. Потім перейдіть у праве меню і в розділі “Texture” (тектури) клацніть на стрілочку поруч із написом “Choose file” (вибрати файл), у списку виберіть “New Texture” (нова текстура).

як зробити маску в інстаграм текстури
Вибір текстури

Завантажте будь-яке зображення з комп’ютера. Зображення завжди буде розтягуватися на всю поверхню обличчя.

як зробити маску в інстаграм зображення
Маска звіра

До речі. Якщо хочете, щоб зображення розміщувалося тільки на лобі або щоці, заздалегідь відредагуйте його в будь-якому графічному редакторі.

Тобто зменшіть розмір, помістіть у кут, що відповідає певній частині обличчя (наприклад, для чола – у верхню частину екрана), зробіть прозоре тло та завантажте відредагований файл.

Крок 7. Протестуйте маску

Найпростіший спосіб зробити це – використовувати візуальний симулятор. Він розташований у правому верхньому кутку поля.

У списку, що випадає, Ви можете вибрати будь-який мобільний пристрій і подивитися, як на ньому буде виглядати ефект.

як зробити маску в інстаграм тест
Тест

Якщо ви бажаєте протестувати ефект на собі, натисніть піктограму відеокамери у лівому вертикальному меню та виберіть “HP Webcam”. У симуляторі з’явиться ваше обличчя.

як зробити маску в інстаграм камера
Перевірка на собі

Інший варіант – встановити на телефон мобільний додаток Spark AR Player та підключити смартфон USB-кабелем до комп’ютера. Тоді ефект буде відображатись прямо на екрані мобільного.

Після тестування завантажте нову маску на комп’ютер. Для цього натисніть “File”, потім “Export” та виберіть місце збереження. Вага файлу має бути не більше 20 Мб.

як зробити маску в інстаграм
завантаження файлу

Відмінно, залишилося небагато – відправити готову маску на модерацію і ще раз перевірити (щоб напевно).

Крок 8. Попросіть публікацію

Модерація масок відбувається на сервісі Spark AR Hub . Щоб завантажити маску на перевірку, на вкладці “Manage Effects” (Керування ефектами) натисніть блакитну кнопку “Завантаження ефекту”.

як зробити маску в інстаграм модерація
Модерація

Виберіть потрібний майданчик для публікації – у Facebook або Інстаграм, введіть назву ефекту та натисніть “Далі”.

як зробити маску в інстаграм майданчик
Вибір майданчика

Тепер потрібно створити іконку, яка буде обкладинкою маски в соціальній мережі. Важливо, щоб мініатюра відбивала її основні елементи, але була точної копією.

Допустимий розмір іконки від 200×200 до 700×700 px. Завантажте піктограму ефекту на вкладці “Файл ефекту”, потім завантажте саму маску з комп’ютера на ту ж вкладку. Натисніть “Далі”.

як зробити маску в інстаграм значок
Значок

Система запропонує ще раз протестувати створену маску прямо у додатку Instagram. Попередній перегляд ефекту буде доступний протягом години тільки для Вашого облікового запису.

Якщо все круто, і Вас все влаштовує, завантажте демонстрацію у наступному вікні відео. Її легко зробити з телефону у програмі Spark за допомогою запису екрана. Потім надішліть маску на перевірку.

як зробити маску в інстаграм демонстрація
Демонстрація

Після перевірки маска опублікується у соціальній мережі. Модерація ефекту зазвичай відбувається протягом одного робочого дня, в окремих випадках це може тривати до п’яти днів.

Після опублікування результатів своєї творчості можна знайти в особистому профілі на головній сторінці.

як зробити маску в інстаграм
Маска у профілі

Ще трохи терпіння, і Ви зможете побачити плоди своєї праці, звернувшись до статистики.

Крок 9. Перевірте статистику

Коли новою маскою в Instagram почнуть користуватися Ваші передплатники, відкриється статистика, і Ви зможете відстежувати її ефективність. Статистику переглядають у Spark AR Hub на вкладці Insights. Для перегляду доступні три показники:

 • Покази – скільки разів маска показувалася в Інстаграм;
 • Знімки – скільки разів користувачі робили селфі з маскою;
 • Репости – скільки разів фоловери ділилися маскою в сториз .
як зробити маску в інстаграм статистика
Дані статистики

Вітаю, Ваші творчі ідеї втілилися у реальність у вигляді крутого ефекту. Можете сміливо спостерігати за тим, як усі нові та нові користувачі діляться створеною маскою для Інстаграм.

як можна використовувати

Тепер, коли Ви зрозуміли, як просто зробити маску в Інстаграм, і вже, сподіваюся, спалахнули ідеєю створення своєї власної, я покажу кілька цікавих прикладів, як і де вони можуть використовуватися.

1. Для розваги аудиторії

Креативні ефекти для сторис в інсти від популярних блогерів та артистів швидко розлітаються по аудиторії соц.мережі та наводять їм нових передплатників.

2. Для іміджевих акцій

Кафе-кулінарія використовувала власні маски для підвищення впізнаваності бренду . Ідея “млинцевих селфі” дуже сподобалася клієнтам.

3. Для піар заходів

Журнал Glamour презентував святкову маску на честь свого 15-річчя та отримав згадки у топових ЗМІ. Зараз в обліковому записі журналу ціла колекція масок.

4. Для взаємодії з аудиторією

Російський хокейний клуб запропонував уболівальникам за допомогою маски стати хокеїстами і навіть відбити шайбу (що летить прямо в рот). Авторам найкреативніших фото клуб подарував квитки на матч.

5. Для пошуку співробітників

Один із російських телеканалів за допомогою масок у стаграм шукав кандидатів на посаду кореспондента. Роботодавець убив відразу трьох зайців: побачив людину, почув її голос та міні-візитку.

6. Для висвітлення соціальних питань

Прихильники створення закону про домашнє насильство запустили флешмоб “Янехотела вмирати” та створили спеціальні маски для історій в Інстаграм. Це найяскравіший приклад підняття важливих суспільних питань.

Коротко про головне

Завантаження масок в інстаграм – один із найдоступніших і найпростіших у використанні методів просування. Більшість користувачів вважає, що маски – крутий інструмент, який беззастережно потрібно використовувати всім (у комплексі з рештою методів).

Однак не все так райдужно, як здається на перший погляд. Важливо знати і розуміти, що маски – це не тільки “круто”, а й “небезпечно” для облікового запису. Розповім про це нижче.

✅ Плюси

Маски дозволяють безкоштовно просувати не лише тематичні особисті блоги, а й великі бренди. Найчастіше це ефективний спосіб.

 • Охоплення профілю. У історіях користувачів, використовують маску, у верхньому лівому куті видно ім’я її автора. Через кліки на нікнейм автора маска розлітається по соцмережі, а це підвищує охоплення профілю;
 • Вірусний ефект. Обов’язковість передплати автора маски вже у минулому, але аудиторія за звичкою поповнює кількість передплатників профілю. При цьому зростання аудиторії відбувається без вкладень у рекламу;
 • Презентація товарів. Можна використовувати маски як, наприклад, манекени. Дайте потенційним клієнткам можливість “приміряти” на себе нову зачіску або прикрасу – це допоможе підвищити продаж;
 • Інтерес до бренду Зробіть іменну маску або додайте нативну згадку про бренд або елементи, що викликають асоціації з ним. Це допоможе у формуванні лояльності користувачів;
 • Публікації у ЗМІ . Найкрутіші маски можуть стати кейсами у тематичних ЗМІ. Або Ви можете запропонувати їм матеріал, у тому числі платно. А посилання на ресурс підвищать інтерес до Вашого проекту;
 • Засіб заробітку. Навички створення масок можна монетизувати. Наприклад, запустити курси щодо їх створення “своїми руками” або робити маски на замовлення (зараз бренди нерідко шукають таких “майстрів”).

❌ Мінуси

Використання масок в Інстаграмі може вийти боком, якщо не знати зворотний бік медалі. Тому наводжу низку аргументів на користь цього інструмента.

 • Падіння охоплень. “Звичка” користувачів підписуватись може стати проблемою. Користувачі не дивляться контент, а мертвим вантажем висять у списку передплатників, що знижує охоплення;
 • Розпорошення аудиторії. Ваші маски можуть подобатися не лише цільовій аудиторії. На обліковий запис можуть прийти передплатники, які не піддаються стратегії просування;
 • Іноземні користувачі. У Російських облікових записах передплатники-араби стають здивуванням. А рекламодавці сприймають цих людей за роботів (їх бажано чистити );
 • Вартість реклами. Всі попередні пункти знижують ціну на рекламу, оскільки падає залученість профілю, і Ви стаєте нецікавими для рекламодавців.

Але не забувайте про те, що зараз для користування масками не обов’язково підписуватись на обліковий запис автора. Коли більшість користувачів Інстаграм дізнаються про це, ці проблеми вдасться мінімізувати.

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment