Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Які розміри та масштаби фото в Інстаграм 2022

Коваленко Марія 

Після багатьох років існування лише одного виду орієнтації зображень та відео, в Інстаграм було додано безліч інших форматів. Ці функції надають чудові можливості для створення нового контенту; однак, навігація по IGTV, сторіс, відео та іншим постам може викликати труднощі.

Цей посібник допоможе вам зрозуміти оптимальні розміри та масштаби для різних форматів в Інстаграм. Ми сподіваємося, що це допоможе вам та полегшить завдання. Як тільки ви вивчите основні правила, ви зможете створювати контент високої якості, а ваша сторінка у соціальній мережі розвиватиметься швидше та ефективніше.

Основи зображень в Інстаграм: розмір та співвідношення сторін

Перш ніж ми приступимо до технічних характеристик Інстаграм, вам необхідно дізнатися кілька термінів – розмір та співвідношення сторін. Хоча на перший погляд вони і описують те саме, вам потрібно розуміти різницю, особливо в одиницях вимірювання.

Розмір

Розмір, також позначений як роздільна здатність, означає, скільки пікселів міститься по ширині та висоті зображення. Він виражається двома числами; наприклад: 320 px на 1080 px. Ширина позначена першим числом, а другим – висота.

Дозвіл важливий при зйомці та завантаженні фото та зображень високої якості. Якщо роздільна здатність висока, значить, в ньому міститься більше пікселів – тобто більше даних. Таким чином, чим вища роздільна здатність, тим вища якість зображення. Екран або платформа з обмеженням кількості пікселів змінює вихідний матеріал, щоб підігнати його під встановлені правилами розміри.

Співвідношення сторін

Співвідношення сторін – це співвідношення між шириною та висотою зображення. Цей вимір позначається як x: y. Наприклад, воно може бути 9:16 де 9 показує, наскільки широка картинка, а 16 показує, наскільки вона висока.

Важливість співвідношення сторін зводиться зміну розміру зображень без спотворень. Деякі користувачі помиляються при зміні зображень – вони ігнорують рекомендоване співвідношення сторін. Як наслідок, у них виходять дивні фото, хоча цього можна легко уникнути.

Розмір зображень в Інстаграм: найвдаліші прийоми у 2021

Навіть якщо ви хочете опублікувати чіткі фотографії, завантажуючи зображення у високій роздільній здатності, наприклад, 5400 px на 5400 px, ви не досягнете належного результату. Навпаки, це негативно позначиться як зображення. Отже, вам варто витратити час на вивчення рекомендованих розмірів та дотримуватися їх.

Таблиця, наведена нижче, дасть вам основні відомості про загальноприйняті співвідношення та розміри для різних фотографій в Інстаграмі.

Формат зображення в ІнстаграмСпіввідношення сторінРозмір
Аватар1:1180 x 180 px
Квадратне фото1:11080 x 1080 px
Альбомне фото1.91:11080 x 566 px (608 px)
Портретне/вертикальне фото4:51080 x 1350 px
Пости в каруселі1:11080 x 1080 px
Сториз9:161080 x 1920 px
Розмір зображень в Інстаграм: найвдаліші прийоми у 2021
Розмір зображень в Інстаграм: найвдаліші прийоми у 2021

Розмір аватара в Інстаграм

Аватар розташований поруч із ім’ям користувача та шапкою профілю, тому варто поставитися до нього серйозно. Вимоги до аватару Інстаграм для мобільної та комп’ютерної версій трохи відрізняються, тому краще вибирати зображення більшого розміру, щоб вони добре підходили під обидві версії.

 • Співвідношення сторін: 1:1
 • Оптимальний розмір: між 110 x 110 px та 180 x 180 px
 • Максимальна роздільна здатність: 180 x 180 px

На замітку: правила не мають на увазі, що ваш аватар має бути точно 180х180 px при завантаженні. Теоретично, ви можете завантажувати зображення набагато більше. Набагато важливіше, що вони мають бути квадратними, щоб система їх правильно відображала.

Перед завантаженням фото обріжте його формою квадрата, щоб зрозуміти, які деталі обріжуться, а які залишаться видимими. Готовий аватар буде у формі кола, тому варто перевірити, щоб по краях зображення не було важливих елементів. Також слід пам’ятати про те, що фото буде дуже маленьким, тому має сенс трохи його збільшити та кадрувати.

Розмір аватара в Інстаграм
Розмір аватара в Інстаграм

Розмір квадратного зображення в Інстаграм

Квадрат – це початковий формат, про який чудово відомо всім користувачам Інстаграм. Його, як і раніше, вибирають багато користувачів, особливо якщо врахувати той факт, що в сітці профілю пости відображаються саме в цьому співвідношенні.

 • Співвідношення сторін: 1:1
 • Оптимальний розмір: між 600 x 600 px та 1080 x 1080 px
 • Максимальна роздільна здатність: 1080 х 1080 px

На замітку: коли ви продумуєте композицію для квадратного фото, краще розмістити основний елемент по центру. Так як з боків особливо немає робочого простору, обрізайте фото так, щоб залишати акцент по центру.

Ще один робочий метод – це симетрична композиція. Навіть якщо вона порушує правило третин, про яке твердить кожен у світі фотографії, то чудово працює для Інстаграм. Симетрична композиція створює гармонію та відчуття естетичного задоволення, балансу та пропорцій. Пограйте з лініями, віддзеркаленням та патернами.

Розмір квадратного зображення в Інстаграм
Розмір квадратного зображення в Інстаграм

Розмір горизонтального (альбомного) фото Інстаграм

Альбомна орієнтація фото – це не найкращий вибір для більшості профілів, але деякі використовують її для підтримання виду професійного фото. Стандартом, як і раніше, буде квадрат, але ви можете легко змінити його за допомогою кнопки редагування.

 • Співвідношення сторін: 1.91:1
 • Оптимальний розмір: між 600 x 315 px та 1080 x 608 px
 • Максимальна роздільна здатність: 1080 x 608 px

На замітку: більшість камер знімають у співвідношенні 16:9, а не 1.91:1. Якщо ви не змінюєте розмір фотографій, вони або будуть завантажені з чорними краями або бічні сторони зображення будуть обрізані. Чорні краї дуже небажані, тому що вони змінюють вигляд зображення, і стрічка починає виглядати неузгоджено.

У створення альбомних фото або кадрування їх під даний формат є кілька переваг. Таке співвідношення здається природнішим для людського ока і передає відчуття простору або панорамного сприйняття. Альбомна орієнтація відмінно підходить для горизонтальних об’єктів, що рухаються горизонтально. І насамкінець – цей формат найбільш прийнятний для перегляду з комп’ютера.

Розмір горизонтального (альбомного) фото Інстаграм
Розмір горизонтального (альбомного) фото Інстаграм

Розмір вертикального (портретного) фото в Інстаграм

Портрет – це улюблений формат маркетологів, оскільки такий контент займає більше простору на екранах користувачів, якби вони не відкривали програму. Незважаючи на те, що Інстаграм дає користувачам простір для креативу у вигляді неквадратних форматів, є деякі обмеження.

 • Співвідношення сторін: 4:5
 • Оптимальний розмір: між 480 x 600 px та 1080 x 1350 px
 • Максимальний розмір: 1080 x 1350 px

На замітку: як ми вже згадували раніше, причина, через яку портретні фото в пріоритеті, звичайнісінька: такі фото заповнюють майже весь простір дисплея користувача. Значить, сильніше чіпляє очі і дає більше шансів на те, що фото помітять. До того ж, такий формат буквально дає більше фізичного простору для розміщення вашого бренду.

І тут набирає чинності правило третин. Вертикальні лінії можуть ділитися на передній, середній та задній плани. В ідеалі, найкраще розмістити щось привабливе у всіх трьох частинах. У крайньому випадку – має бути хоча б одна головна точка фокусування.

Розмір постів каруселі в Інстаграм

Карусель дозволяє користувачам завантажувати до 10 зображень, які відповідають однаковим співвідношенням сторін. Іноді не так просто вирівняти всі фотографії належним чином, але це зручно для публікації кількох зображень, фото крупних планів та інших картинок в одному пості.

 • Співвідношення сторін: 1:1
 • Оптимальний розмір: між 600 x 600 px та 1080 x 1080 px
 • Максимальна роздільна здатність: 1080 x 1080 px

На замітку: якщо у вас є фото товарів у дуже високій роздільній здатності, то вам варто розглянути варіант завантаження таких фото шматочками в каруселі, тобто. необхідно збільшити кожну частину фото та розділити його на частини. Таким чином, ви зможете продемонструвати товар з усіма деталями, а також дасте загальне уявлення про нього.

Ви можете також спробувати опублікувати додаткові товари, які доповнюють або є частиною набору. Таким чином, ви не засмічуватимете стрічку численними постами, які можуть дратувати деяких користувачів. Ви навіть можете досягти панорамного ефекту шляхом публікації каруселі з компоновкою, де кожне фото – пропозиція попередньої.

Розмір постів каруселі в Інстаграм
Розмір постів каруселі в Інстаграм

Розмір сторіс в Інстаграм

Сторіс в Інстаграмі дуже захоплюючі, доступні і легко сприймаються. Оскільки сторіс – це ефективний спосіб збільшити охоплення, залученість та конверсію, то ви не можете дозволити собі завантажувати контент у незрозумілому вигляді.

 • Співвідношення сторін: 9:16
 • Оптимальний розмір: між 600 x 1067 px та 1080 x 1920 px
 • Максимальна роздільна здатність: 1080 x 1920 px

На замітку: Інстаграм надає певні опції для різних співвідношень. Фотографії, які не відповідають рекомендованим параметрам, не будуть розтягнуті; замість цього програма додасть рамку по краях, яка відповідатиме основній колірній гамі зображення. Дана опція дозволяє вам завантажувати навіть горизонтальні фото (проте вони будуть набагато менше вертикальних).

Тим не менш, вам все ж таки варто віддати перевагу вертикальному формату в сторіс. Люди користуються своїми смартфонами у вертикальному положенні, тому не потрібно змушувати їх повертати телефони для того, щоб побачити зображення в повному розмірі. Якщо ви обійдетесь без використання рамки для заповнення всього екрана, а також повернете фото вертикально, то кінцевий результат порадує вас.

Розмір сторіс в Інстаграм

Розмір відео в Інстаграм

Якщо ви хочете створити ідеальне Інстаграм-відео, вам необхідно врахувати особливості платформи. Скористайтеся нашим посібником про те, як публікувати відео в Інстаграмі та спробуйте пограти з різними форматами. Існує безліч нюансів у публікації відео, з якими варто познайомитись.

Ось коротка таблиця допустимих форматів відео та їх особливостей.

Формат відео в ІнстаграмСпіввідношення сторінРозмір
Квадратне відео1:11080 x 1080 px
Горизонтальне відео16:91080 x 608 px
Вертикальне відео4:51080 x 1350 px
IGTV9:161080 x 1350 px
Сторіс9:161080 x 1920 px
Розмір відео в Інстаграм
Розмір відео в Інстаграм

Так само, як і з фото, Інстаграм надає можливість роботи з квадратними відео. Цей формат є стандартним та універсальним для всіх видів пристроїв. Технічні вимоги до квадратних відео майже не відрізняються від вимог для фото.

 • Співвідношення сторін для квадратних відео: 1:1
 • Мінімальна та максимальна роздільна здатність: 600 x 600 px та 1080 x 1080 px
 • Тривалість: до 60 секунд
 • Розмір файлу: до 4 ГБ

Наші рекомендації для горизонтальних відео практично ідентичні тим, що ми давали по фото. Причиною, через яку ми радимо використовувати інше значення співвідношення сторін, є надто складний процес переробки відео під формат 1.9:1. До того ж більшість людей звикли дивитися відео у форматі 16:9.

 • Співвідношення сторін для горизонтальних відео: 16:9
 • Мінімальна та максимальна роздільна здатність: 600 x 315 px та 1080 x 608 px
 • Тривалість: до 60 секунд
 • Розмір файлу: до 4 ГБ

Вертикальні відео та повноекранний режим – не одне й те саме. Якщо ви знімаєте кліп на свій телефон або записуєте відео в TikTok або Snapchat, вам потрібно змінити розмір відео, перш ніж опублікувати його у стрічці.

 • Співвідношення сторін для вертикальних відео: 4:5
 • Мінімальна та максимальна роздільна здатність: 600 x 750 px та 1080 x 1350 px
 • Тривалість: до 60 секунд
 • Розмір файлу: до 4 ГБ

IGTV – це перша спроба інстаграм додати опцію з довгими відео. На сьогоднішній день цей формат виявив себе як найбільш підходящий для більш детального відображення будь-якої теми без обмеження в 60 секунд.

 • Співвідношення сторін для IGTV: 9:16
 • Мінімальна та максимальна роздільна здатність: 600 x 750 px та 1080 x 1350 px
 • Тривалість: від 15 секунд до 60 хвилин
 • Розмір файлу: до 5.4 ГБ

На замітку: рекомендований розмір фото для обкладинки – 420 на 654 px, що відповідає співвідношенню 1:1.55. Намагайтеся підігнати зображення для обкладинки точно під необхідний розмір, тому що у вас не буде можливості його змінити потім.

Відео у сторіс – це спосіб зробити короткі вертикальні відео. Неважливо, записуватимете відео прямо з програми, або ж завантажте його з альбому, вимоги залишаються однаковими. Якщо відео не підходить під необхідні параметри, воно буде автоматично обрізане.

 • Співвідношення сторін для відео сториз: 9:16
 • Мінімальна та максимальна роздільна здатність: 600 x 1067 px та 1080 x 1920 px
 • Тривалість: до 15 секунд
 • Розмір файлу: до 4 ГБ

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment