SMM - Соціальні медіа

Інфлюєнсер – хто такий і що означає

Коваленко Марія 

Що означає «інфлюєнсер»

Інфлюенсер — це особистість, яка має авторитет у суспільстві завдяки своїй популярності у певній ніші. Що означає «інфлюєнсер» у контексті термінології? Сам термін походить від англійського слова influence, тобто «впливати». Інша назва інфлюенсерів – це «лідери думок».

Відповідаючи на запитання “Хто такі інфлюєнсери і навіщо вони потрібні?”, важливо розуміти, що без інфлюєнсерів бренди не змогли б сформувати імідж. Завдяки інфлюєнсерам аудиторія починає довіряти новим продуктам та компаніям. Простими словами, інфлюєнсери формують громадську думку та задають тренди. Саме тому існує окремий вид маркетингу, орієнтований працювати з авторитетами, — інфлюенс-маркетинг.

Хто такий інфлюєнсер у соціальних мережах

Інфлюєнсер у соціальних мережах — це людина, яка має авторитет на певному інтернет-майданчику завдяки великій кількості зібраної аудиторії. Їх ще називають “віртуальний інфлюєнсер” або “діджитал-інфлюєнсер”. Таким чином, потенційним інфлюєнсером є будь-який блогер, який має власну аудиторію та спеціалізується на певній тематиці. Інфлюенсери в соцмережах регулярно публікують тематичний чи корисний контент, взаємодіють із передплатниками, залучають нових, беруть участь у колабораціях (партнерствах) з іншими блогерами та ведуть рекламну діяльність.

Види інфлюєнсерів

види інфлюєнсерів

Інфлюенсер можна розділити за кількістю аудиторії:

 • інфлюєнсери-мільйонники — аудиторія понад мільйон передплатників (найдорожчі інфлюєнсери);
 • макроінфлюєнсери – від 50 000 до мільйона передплатників;
 • мікроінфлюєнсери – від 10 000 до 50 000 передплатників;
 • наноінфлюєнсери – від 1000 до 10 000 передплатників (найбільш бюджетні інфлюєнсери).

Також інфлюєнсери можна розділити наступним чином:

 • Блогери-інфлюєнсери. Люди, які активно розвивають свої акаунти в тих чи інших соціальних мережах з метою залучення аудиторії. Найбільш популярні ніші:
 • Фешен-блогери. Спеціалізуються на контенті, присвяченому стилю та віянням моди. Найчастіше рекламують бренди одягу, аксесуарів та парфумів. Наприклад, фешен-інфлюєнсер і модель Кароліна Даур, що висвітлює модні тенденції.
 • Бьюті-блогери. Роблять ставку на косметику та засоби догляду за собою, а також макіяж, татуаж, перукарські послуги тощо. Як правило, рекламують косметичні бренди. Наприклад, б’юті-інфлюєнсер Анастасія Смирнова, чий блог присвячений декоративній косметиці.
 • Тревел-блогери. Спеціалізуються на туризмі. Контент охоплює подорожі, культури різних країн світу, що часто роблять ставку на якісний візуал. Рекламують, зазвичай, техніку, товари для походів, готелі тощо. Наприклад, Брук Савард, яка досліджує різні куточки світу.
 • Лайфстайл-блогери. Демонструють певний спосіб життя, діляться своїми лайфхаками, думками та допомагають щеплювати аудиторії певні звички. Можуть рекламувати і їжу, і бренди, і цифрові технології, і гаджети, і косметику, якщо вони співвідносяться з їхньою лайф-концепцією. Наприклад, Інна Мишка, яка веде блог у скандинавській атмосфері.
 • Фуд-блогери. Спеціалізуються на приготуванні страв (рецептах) чи дегустаціях, ресторанному бізнесі. Рекламують продукти харчування та заклади. Наприклад, кулінар Микола МАНГАЛоїд.
 • Фітнес-блогери. Пишуть про здоровий спосіб життя, спорт, вправи, підтримку фізичної форми та здоров’я. Рекламують корисні добавки, вітаміни, продукти харчування. Наприклад, тренер Аманда Біск.
 • Селебріті (знаменитості). Актори, моделі, співаки, журналісти та ін. Люди, відомі не тільки в соціальних мережах за своїм блогом, але й часто мелькають у медіа, а також ті, хто входить до кола певної еліти.
 • Кріейтори (креатори). Творчі люди, що генерують контент чи продукцію. Сюди належать художники, дизайнери, музиканти, письменники тощо. Кріейтор також може бути одночасно селебриті.
 • Експерти. Професіонали своєї справи відомі у певній ніші. Приклади: юристи, маркетологи, лікарі, стилісти тощо.
 • Особисті бренди. Особи з відомим і «міцним» іміджем, що асоціюються з певним видом діяльності. Наприклад, Ілон Маск, що асоціюється з космічною галуззю.

Також інфлюєнсери можна розділити по соціальних мережах, на яких вони базуються: YouTube-інфлюєнсери, TikTok-інфлюєнсери, інстаграм-інфлюєнсери і т.д.

Робота з інфлюєнсерами

робота з інфлюєнсерами
 • Визначити цілі рекламної кампанії

Ще до того, як розпочнеться робота з інфлюєнсерами, ви вже повинні розуміти, що хочете отримати від співпраці. Збільшення охоплення, підвищення впізнаваності бренду чи продаж продукту «тут і зараз»? Зафіксуйте 1-2 цілі, щоб точно розуміти, які інфлюєнсери допоможуть вам їх досягти.

 • Виберіть майданчик

Різні цілі – різні майданчики. Її вибір також залежить від вашої цільової аудиторії та того, де вона зазвичай зосереджується. Якщо ваші споживачі активно використовують інстаграми, то і віддавати перевагу слід йому. Він також відмінно підходить для підвищення впізнаваності бренду, тому що дозволяє закріпити за брендом певний візуал.

 • Виберіть інфлюєнсера

Залежно від ніші, зберіть список доступних інфлюєнсерів. Розсортуйте його за кількістю передплатників — від найбільших (і найдорожчих) до найменших (і найдешевших). Щоб зрозуміти, які інфлюєнсери можуть бути корисні саме вам, пошукайте їх за тематичними хештегами на платформі. Вивчіть профілі та відберіть 10–15 осіб. Також у пошуку інфлюєнсерів допоможуть ваші клієнти — поцікавтеся у них, кому вони найбільше довіряють.

Якщо ваш бренд новачок на ринку, варто вибирати блогера з максимальним охопленням (тобто великого та дорогого). Реклама коштуватиме дорожче, але окупиться. Локальні інфлюєнсери підходять для вузьких ніш та регіональних стартапів.

 • Обговоріть варіанти

Зв’яжіться з відібраними інфлюєнсерами за контактами, зазначеними в їх профілях. Деякі відповідають прямо в блозі, а деякі віддають перевагу спілкуванню поштою або телефоном. Відразу сформуйте свою пропозицію щодо співпраці. На першому етапі спілкування вам потрібно з’ясувати дві речі: вартість співпраці та її можливі формати (спільні розіграші, відео, публікація вашого контенту тощо).

Також зверніться до інфлюенсерів статистики їхніх акаунтів. Перевірити активність облікового запису можна і за допомогою спеціальних сервісів, наприклад Snoopreport.

 • Відфільтруйте інфлюєнсери

Виберіть зі списку одного інфлюєнсера для співпраці. Ідеальний блогер повинен відповідати наступним параметрам:

 1. Жива аудиторія. Кількість передплатників має бути пропорційною до кількості лайків та коментарів, інакше передплатники можуть бути накручені.
 2. Не надто часта реклама. Чим частіше інфлюєнсер рекламує щось, тим гірше його аудиторія цю рекламу сприймає.
 3. Відповідні формат та ціна. Вони повинні вас повністю влаштовувати, вписуватись у ваш бюджет та концепцію вашого бренду. Найвідоміші інфлюєнсери найдорожчі.
 4. Ваша ніша. Перевірте, чи ваша аудиторія довіряє цьому інфлюєнсеру? В одній ніші ви працюєте?
 5. Попередні задоволені клієнти. Запитайте, з ким інфлюєнсер працював раніше, та поцікавтеся у них результатами співпраці. Чи всі вони залишилися задоволені?
 • Домовтесь про співпрацю

Обговоріть з інфлюєнсером зміст та формат вашої співпраці. Заздалегідь сформуйте ТЗ та позначте дедлайни для готовності та виходу матеріалу.

 • Публікація та аналіз результату

Перед виходом матеріалу перевірте його на відповідність вашому ТЗ та за потреби скоригуйте.

Після публікації проаналізуйте реакцію аудиторії. Наприклад, за допомогою UTM-міток або статистики блогера, якщо він може сам її надати. Переконайтеся, що співпраця допомогла вам досягти ваших цілей. Наскільки збільшилося охоплення чи продаж?

Якщо цілей не було досягнуто, ймовірно, інфлюєнсер був обраний неправильно. У цьому необов’язково винен сам інфлюєнсер: ви могли помилитися з цілями кампанії чи неправильно визначити свою аудиторію. Повторіть дослідження ЦА та платформи, а потім змініть інфлюєнсера, склавши новий список.

Recommended Posts

Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як поділитися коментарями в Instagram Story: Покрокова інструкція

Історії в Instagram – це простий спосіб швидко поділитися оновленнями зі своїми підписниками. Протягом багатьох років до історій було додано кілька функцій, щоб підтримувати інтерес користувачів до історій. Останнім серед них є можливість ділитися коментарями в Instagram. Іноді ми вважаємо коментар смішним і хочемо поділитися ним з усіма в Instagram stories, але лише нещодавно з’явилася […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment