SMM - Соціальні медіа Telegram Блог

Як зробити голосовий чат у телеграм – повний посібник зі створення та налаштування

Коваленко Марія 

У статті розповімо, що таке голосові чати в Телеграмі, як створити свій чат, і що в ньому можна робити.

Як створити голосовий чат у Телеграм: покрокова інструкція

Розбираємось у процесі створення чату та його налаштуваннях.

Відразу впадає в око, що жодних ексклюзивних інвайтів та заявок на реєстрацію з довгим очікуванням у ТГ немає — створювати чати можуть власники та адміністратори груп (а після останнього оновлення Голосових чатів 2.0. та власники каналів), а брати участь у них можуть передплатники цих груп/ каналів. Тобто все, що потрібно звичайному слухачеві, — бути зареєстрованим у ТГ і підписаним на групу.

І це, до речі, сильна конкурентна перевага Телеграма перед Клабхаусом — якщо всі любителі голосових перейдуть у месенджер, то сама ідея «вибраності» учасників Clubhouse розтане на очах.

Крок 1. Розробка чату.

Для створення голосових чатів у вас має бути своя група або канал. Якщо їх ще немає, радимо почитати нашу інструкцію щодо створення групи в Телеграм та створення каналу . З цих статей ви зрозумієте, чим канали відрізняються від груп.

PS Створення голосових чатів у телеграмах можливе як з телефону, так і в десктоп версії, правда в десктопі ще не всі функції працюють коректно, сподіваємося, в подальших оновленнях ці помилки будуть усунуті.

Щоб почати голосовий чат, потрібно зайти в меню групи/каналу (3 точки, де опис) і натиснути «Голосовий чат» (на iOS).

На Андроїдах кроки ті самі, але кнопка називається “Почати голосовий чат”.

Як створити голосовий чат у Телеграм на Андроїд

Чат можна запустити під назвою особистого облікового запису або від імені групи/каналу. Вибираємо обліковий запис і тиснемо «Продовжити, як».

Як створити голосовий чат у Телеграм від свого імені

Запускається вікно голосового чату. У ньому знаходиться список учасників, вікно для запрошення та кнопки для спілкування голосом.

Вікно голосового чату в Телеграм

Щоб увімкнути мікрофон, потрібно один раз натиснути на синю кнопку з мікрофоном, і вона стане зеленою (під кнопкою буде напис «Ви в ефірі»). Щоб вимкнути мікрофон, потрібно ще раз клікнути на кнопку, і вона знову стане синьою.

Як запустити голосовий чат у Телеграм

PS Другий спосіб – затиснути кнопку та говорити, поки вона затиснута. Якщо його відпустити, запис припиниться. З робочого стола можна також затиснути клавішу пробілу.

У ТГ можна згорнути голосовий чат і користуватися месенджером. При цьому ефір не переривається. Щоб згорнути чат, потрібно натиснути кнопку прямокутника з точкою.

Як згорнути голосовий чат у Телеграм

Щоб відкрити вікно чату, потрібно натиснути на синє коло з мікрофоном праворуч у групі. До речі, коло висить не тільки в телеграмі, але і на пристрої, тобто можна повноцінно користуватися пристроєм, а ефір йтиме фоном.

Як згорнути голосовий чат у Телеграм

Відкриється маленьке вікно з мінімальними налаштуваннями – динамік, мікрофон та кнопка виходу. Щоб перейти у повне вікно – тиснемо на маленьке.

Як згорнути голосовий чат у Телеграм

Крок 2. Установки голосового чату.

Щоб відкрити налаштування, натискаємо на 3 точки у вікні голосового чату.

Налаштування голосового чату в Телеграм

Тут можна змінити відображення автора чату – наприклад, ви запустили чат від імені групи, але потім можна говорити від свого імені, для цього міняємо обліковий запис в налаштуваннях чату.

Далі можна змінити назву чату. Тиснемо на кнопку “Змінити назву чату”, пишемо назву, потім “Зберегти”. За промовчанням написано просто «Голосовий чат».

Як змінити назву голосового чату в Телеграм

Можна змінити роздільну здатність. Тут їх всього 2 – “Всі учасники говорять” та “Нові учасники не говорять”. За замовчуванням, стоїть перший варіант, і це мінус, тому що в чат можуть потрапити спамери та тролі чи просто учасники самі почнуть говорити та буде хаос. Радимо відразу після створення чату налаштувати його так, щоб новачки не могли використовувати мікрофон без дозволу власника/адміну чату.

Як налаштувати роздільну здатність голосового чату в Телеграм

Також у налаштуваннях можна отримати посилання на запрошення учасників (про запрошення скажемо докладніше нижче).

Можна зробити запис голосового чату і викласти в групу для тих, хто не міг бути присутнім на прямому ефірі. Натискаємо «Записати аудіо» у налаштуваннях.

Як зберегти прямий ефір у Телеграм

Вигадуємо назву аудіофайлу. Інші учасники побачать, що записується чат.

Як зберегти голосовий чат у Телеграм

Задзвенить звуковий сигнал запису – напроти назви з’явиться червоний кружок.

Як зберегти голосовий чат у Телеграм

Якщо не хочемо записувати весь ефір (а тільки частина), в тих же налаштуваннях натискаємо кнопку «Зупинити запис». Відразу видно відлік часу — скільки вже триває запис.

Як записати голосовий чат у Телеграм

Аудіофайл зберігається в папці “Вибране”, і потім її можна звідти скинути до групи.

Як записати голосовий чат у Телеграм

Ще потрібно правильно закрити чат — це можна зробити в налаштуваннях, натиснувши на відповідну кнопку або натиснути на червону кнопку «Вийти» у вікні чату. Обов’язково поставте галочку навпроти пункту «Завершити голосовий чат», інакше ви вийдете, а решта учасників залишиться, але ефір при цьому не завершиться — доведеться заново вступати в чат і вже виходити правильно. Також додаємо в скарбничку мінусів.

Як зупинити голосовий чат у Телеграм

Важливо: після завершення ефіру всі налаштування чату скидаються – назва та дозволи. При створенні нового чату потрібно буде налаштовувати заново.

Крок 3. Запрошення учасників.

Є 3 способи запросити учасників:

1. Якщо учасники перебувають у групі, вони отримають автоматичне повідомлення відразу після старту записи. Вони можуть зайти до групи та натиснути «Вступити».

Як запросити в голосовий чат у Телеграм

2. Запросити із вікна голосового чату. Клацаємо на рядок запрошення (Запросити учасників) та вибираємо зі списку.

Як запросити в голосовий чат у Телеграм

Вибирати можна як із передплатників групи/каналу, так із особистих контактів. Але цей спосіб, як і перший, допомагає залучити лише тих, хто вже реєструє в Телеграм.

Як запросити в голосовий чат у Телеграм

PS Коли надіслано запрошення, у списку учасників його статус буде запрошено. Але це ще не означає, що слухає ефір. Він може проігнорувати запрошення. Якщо ж учасник вступив до голосового чату, то під його ім’ям буде статус «Слухає».

Як запросити в голосовий чат у Телеграм

3. Запросити на посилання. Заходимо в налаштування чату, натискаємо на кнопку «Запросити за посиланням», у нижній частині списку контактів тиснемо на кнопку «Копіювати посилання» та розсилаємо її скрізь, де тільки можна.

Посилання на запрошення до голосового чату Телеграм

Також кнопка із посиланням є у вікні запрошень безпосередньо з голосового чату (як описано у другому варіанті запрошення).

Важливо: коли ви запрошуєте учасника до чату, який не підписано на групу/канал, він автоматично стає передплатником групи/каналу. І це теж мінус, тому що деякі власники каналів можуть зловживати цією функцією та підписувати людей без їхньої згоди. Причому після завершення ефіру учасник все одно залишається у передплатниках групи/каналу. Якщо він не хоче там бути присутнім, то йому потрібно буде самостійно вийти з групи, але його можуть запрошувати нескінченну кількість разів, поки він не змінити налаштування конфіденційності у своєму телеграмі профілі і не вкаже, хто конкретно може запрошувати його в групи/канали.

Учасника можна виключити з чату, для цього тиснемо на профіль у списку, потім на кнопку «Виключити». Важливо, що він буде автоматично відписаний від групи, і це теж мінус. Тому краще не виключати людей без причини, а просто відключати їм мікрофон + встановити на самому початку заборону використання мікрофону новачками.

Як видалити учасника з голосового чату в телеграм

Крок 4. Даємо слово учасникам.

Якщо ви не налаштовували заборону на розмови новачкам, для початку розмови учаснику потрібно включити мікрофон і почати говорити. Коли мікрофон увімкнено, то сірий значок у списку учасників не перекреслено, коли вимкнено — перекреслено (це якщо учасник сам включає/вимикає мікрофон, а не ви йому).

Як дати слово у голосовому чаті Телеграм

Важливо: навіть якщо мікрофон увімкнено, але учасник мовчить, у списку під його ім’ям синім кольором буде написано «Слухає». Як тільки він почне говорити, напис зміниться на зелений і з’явиться напис «Говорить».

Як дати слово учаснику у голосовому чаті Телеграм

Учаснику можна вимкнути мікрофон або настроїти його гучність. Натискаємо на профіль. Зелений плашок 100% стоїть за замовчуванням. Якщо її рухати праворуч або ліворуч, то можна робити звук спікера тихіше або голосніше (у відсотках вказано, наскільки). Це крута фішка, тому що не у всіх учасників може бути ідеальна апаратура та відсутність зайвих шумів.

Як змінити гучність у голосовому чаті Телеграм

Щоб вимкнути мікрофон, там же в меню профілю учасника натискаємо кнопку «Вимкнути мікрофон».

Як вимкнути мікрофон у голосовому чаті Телеграм

Учасник не зможе самовільно розмовляти у чаті. Значок мікрофона буде виділено червоним кольором у списку.

Як вимкнути мікрофон у голосовому чаті Телеграм

А у самої людини кнопка мікрофона зміниться на рожево-фіолетову і буде написано «Ви слухач. Натисніть, щоб попросити слово».

Як підняти руку в голосовому чаті Телеграм

Учасник може натиснути на цю кнопку і в списку напроти його імені почне стрибати чоловічок (це означає, що учасник підняв руку).

Як підняти руку в голосовому чаті Телеграм

Щоб дати йому слово, тиснемо на учасника, потім натискаємо «Дозволити говорити».

Як дозволити говорити у голосовому чаті Телеграм

Висновок

 Звичайно, поки є невеликі мінуси та помилки (наприклад, глюки з десктопу), доступ до мікрофону для всіх учасників за замовчуванням (щоразу треба змінювати це вручну і, головне, пам’ятати про це, поки на ефір не набігло багато людей), немає каталогу чатів голосовий чат не закривається автоматично при виході власника групи. Але плюси все-таки переважують і, судячи з того, що вже вийшло перше оновлення голосових чатів у Телеграмі, за інструмент взялися серйозно. 

Recommended Posts

Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як поділитися коментарями в Instagram Story: Покрокова інструкція

Історії в Instagram – це простий спосіб швидко поділитися оновленнями зі своїми підписниками. Протягом багатьох років до історій було додано кілька функцій, щоб підтримувати інтерес користувачів до історій. Останнім серед них є можливість ділитися коментарями в Instagram. Іноді ми вважаємо коментар смішним і хочемо поділитися ним з усіма в Instagram stories, але лише нещодавно з’явилася […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment