SEO Блог SMM - Соціальні медіа Youtube блог

SEO-оптимізація відео на YouTube: покрокова інструкція

Коваленко Марія 

Ви вже знаєте, як створити YouTube-канал та завантажити на нього відео . Але як отримати більше переглядів на свої ролики? Один із способів це зробити – пошукове просування відео. Мета більш високі позиції при показі пошуку на самому YouTube і в пошукових системах.

Щоб досягти цієї мети, потрібна правильна SEO-оптимізація відео на YouTube. У цій статті ми крок за кроком розглянемо, як самостійно оптимізувати ролик під пошукові системи і які фактори потрібно при цьому враховувати.

Фактори ранжування відео у пошуку

Перш ніж переходити до SEO-оптимізації, давайте розберемося, за якими параметрами ролики оцінюються пошуковою системою.

 1. Одним із ключових факторів є середній час перегляду . З огляду на це краще робити короткі ролики 4-8 хвилин, а якщо ви хочете, щоб відео стало вірусним, то 1-2 хвилини в самий раз.
 2. Ключова фраза в заголовку . Назва ролика повинна відповідати фразі, за якою її найчастіше шукатимуть (статистику запитів на YouTube можна переглянути в Google Trends ).
 3. Ключові слова в описі та тегах . Це майже як Description при оптимізації сторінки сайту.
 4. Кількість переглядів . Чим більше переглядів, тим популярніший ролик і тим вищий він показується.
 5. Кількість посилань на ролик . У тому числі посиланням буде вважатися, якщо ролик розміщений на будь-якому сайті.
 6. Кількість відео в соціальних мережах.
 7. Кількість передплатників каналу . При рівності інших факторів, таких, як кількість переглядів, вище буде показаний ролик з каналу з великою кількістю передплатників.
 8. Коментарі під відео . Чим більше активних користувачів у коментарях, тим краще.
 9. Співвідношення лайків та дизлайків . Система розраховує співвідношення лайків до дизлайки, визначаючи таким чином рейтинг. Цей показник говорить про те, наскільки цікавим є сам ролик і наскільки відповідає тематиці.

Покрокова SEO-оптимізація відео на YouTube

Для простоти ми розділили весь процес SEO-оптимізації відео на YouTube за кроками. Приступаючи до оптимізації роликів пам’ятайте, що у випадку з відео, головне це зміст, корисність та якість. Якщо назвати ролик “Як заробити на YouTube” і при цьому завантажити відео, що розповідає про тварин і накрутити перегляди, таке відео не буде відображатися у пошуку.

Тепер давайте придумаємо невелике завдання, за яким нам потрібно оптимізувати ролик. Допустимо це відео від інтернет-магазину велосипедів «ВелоТрон», яке розповідає про те, на що потрібно звернути увагу при виборі велосипеда.

Крок №1:

Ключові слова у назві відео

При пошуку перше, на що ми звертаємо увагу на цю назву відео. Від правильного заголовка відео залежатиме, яка буде клікабельність. Тому при складанні тайтлу для відео потрібно враховувати три фактори:

 • відповідність ключовому запиту;
 • привабливість;
 • відповідність змісту.

Крім того, заголовок має бути лаконічним, бажано до 70 символів (прямо, як Title ). Отже, ось що в нас вийшло:

«Як вибрати велосипед вартістю до 20 УРАХУВАННЯМ?»

Цей заголовок відповідає змісту, у ньому є ключове слово і він привабливий для користувача, оскільки є конкретика.

Крок №2:

Оптимізація опису ролика

Опис показується під самим відео на YouTube, а також виводиться у вигляді сніпету в пошуковій видачі. Обмеження за кількістю символів становить 1000 знаків із пробілами, але найважливіше, потрібно вміщувати у перші 100-120 символів.

 • ключова фраза;
 • факти;
 • посилання на сайт чи соціальні мережі.

Саме це буде показано в попередньому описі, решта буде приховано під кнопкою «Ще», а значить і враховуватиметься пошуком меншою мірою.

У нас вийшов такий короткий опис:

«Дізнайся за 5 хвилин, як вибрати крутий велосипед всього за 20 т.р. оцінивши його за 10 основними параметрами. Наш абсолютний лідер за посиланням _____»

Далі можна додати ще трохи тексту з входженням ключового слова в різних відмінюваннях та відмінках, LSI-запити та інші НЧ-запити , які підходять за тематикою.

Покрокова SEO-оптимізація відео на Youtube

Крок №3:

Теги відео

Як теги для відео рекомендується використовувати 1-2 слова. На самому початку вказуючи ключовик, яким буде просуватися відео. Не потрібно ставити найпопулярніші теги , які не стосуються змісту відео або тематики просування.

Теги необхідно прописувати через кому. Пишіть не більше 20-25 тегів, залежно від відео. Щоб визначити, які теги використовувати для нашого відео про вибір велосипедів, давайте подивимося конкурентів.

 1. Вводимо відповідний запит та відкриваємо перше відео (ТОП-1) у новій вкладці.
 2. Клацаємо правою кнопкою миші та натискаємо «Перегляд коду сторінки».
  QIP Shot - Screen 230
 3. Після того, як відкриється сторінка з кодом, тисніть «Ctrl+F» і у віконці пошуку по сторінці вводіть «keywords» .
  Теги відео на Ютубі
 4. На малюнку видно, які теги використав автор цього відео. Можете їх занести переліком до окремої таблиці або просто заскринити.
 5. За таким же алгоритмом дивіться ще 4-5 роликів і складаєте список тегів , за якими вони перетинаються і додаєте до свого відео.

Цілком точно ми використовували б такі теги:

“велосипед, як вибрати велосипед, огляд велосипеда, bike, ціна на велосипеди”

Крок №4:

Категорія ролика

У розділі «Додаткові налаштування» виберіть відповідну категорію відео. При цьому сам відеоролик повинен повністю відповідати призначеній категорії, щоб потрапляти до розділу, схожого на YouTube. А обрана категорія міститиме якнайменше роликів конкурентів.

Крок №5:

Обкладинка відео

Для підвищення клікабельності відео рекомендуємо використовувати як обкладинку не автоматично згенеровану Ютубом картинку, а створити власну. У цьому Вам допоможе сервіс Canva – там Ви знайдете спеціальний формат для створення прев’ю до роликів на YouTube.

Обкладинка відео на Ютубі

На обкладинці можна згадати основні теми, які торкнуться відео або просто написати заголовок самого ролика.

Також, для SEO-оптимізації відео можна використовувати різні розширення :

 • TubeBuddy – розширення для браузерів Google Chrome та Mozilla Firefox для оптимізації метаданих відеороликів на Youtube, а також для роботи з аналітикою відео, описами, підказками, кінцевими заставками.
 • vidIQ Vision — дозволяє переглянути звіт з оптимізації, в якому наведено рекомендації щодо просування відео. Також vidIQ Vision показує дані за середнім часом перегляду, кількістю лайків, шерів та інше.
 • VISO Catalyst – дозволяє знаходити популярні відео, вивчати їх стратегії з оптимізації та аналітика.

Висновок

Відео розміщені на Ютубі дуже добре ранжуються пошуковими системами, тому в жодному разі не ігноруйте SEO-оптимізацію відео. Це додатковий трафік та додаткові перегляди.

На закінчення слід додати, що можна ще зробити, щоб розкрутити канал на YouTube:

 1. Гарне оформлення каналу .
 2. Логотип .
 3. Коментуйте інші канали, щоб Вас коментували у відповідь.
 4. Створіть паблік каналу у ВК та Фейсбуці.
 5. Якщо є сайт, то вбудуйте відео на сторінки, що найбільш переглядаються.
 6. Розмістіть відео на таких сайтах, як Pikabu, Yaplakal, Surfingbird та інші.

Recommended Posts

Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як поміняти мову в месенджері

Змінити мову в месенджері можна кількома способами, залежно від того, який пристрій ви використовуєте: На телефоні Android: iOS: На комп’ютері Після того, як ви зміните мову, месенджер буде перезапущений, і всі меню та повідомлення будуть відображатися обраною вами мовою. Кілька додаткових порад, як змінити мову в месенджері Сподіваємося, ця стаття допомогла вам змінити мову в […]

Коваленко Марія 
Instagram Блог SMM - Соціальні медіа

Як створити групу в Інстаграмі

Давайте розглянемо процес створення та ефективного керування групою в Instagram. Ця платформа не лише призначена для публікації фотографій і відео, але й створює можливості для взаємодії з вашою аудиторією. Створення групи є відмінним способом посилити свою присутність на цій соціальній мережі та зробити ваш контент більш цікавим і привабливим. Перш ніж ми розглянемо подробиці, давайте […]

Коваленко Марія 
Facebook Блог SMM - Соціальні медіа

Як подивитися підписників сторінки в Фейсбук

Цією простою інструкцією ви дізнаєтеся, як переглянути список всіх підписників на вашій сторінці у Facebook. Ми також пояснимо, чому деякі користувачі можуть не відображатися в цих списках. У Facebook існують два типи зв’язку із сторінкою: “вподобання” і стеження. Ось їх коротке пояснення: 1. З допомогою меню “Підписники”: 2. З допомогою розділу “Статистика”: 3. З допомогою […]

Коваленко Марія 

Leave A Comment